Strona główna Aktualności Powalone drzewa, zalana posesja… Pogoda dała się we znaki

Powalone drzewa, zalana posesja… Pogoda dała się we znaki

1
Intensywny deszcz oraz wiatr przysporzyły pracy strażakom. Skutki pogody usuwali wczoraj i dzisiaj. Łącznie ponad dziesięć razy.

Niespokojnie było w gminie Lutomiersk – na jej terenie interweniowano w Kazimierzu, Stanisławowie Starym, Puczniewie, Babicach i w samym Lutomiersku. Zgłoszenia dotyczyły głównie powalonych drzew i nadłamanych konarów. Podobne odnotowano też w Wincentowie (gmina Dobroń).

Miniona noc nie upłynęła spokojnie druhom z Konstantynowa Łódzkiego, którzy między godz. 2.00 i 3.00 byli dwukrotnie wzywani na ul. Zgierską. W jednym ze zdarzeń „ucierpiała” Skoda Fabia, po tym, jak przewróciło się na nią drzewo.

– Została wgnieciona maska, uszkodzeniom uległy ponadto zderzak, nadkole i reflektor. Straty oszacowano na 4 tys. zł – poinformował st. kpt. Michał Kuśmirowski z komendy powiatowej PSP w Pabianicach.

W Ksawerowie doszło do zalania położonej nisko posesji przy ul. Złotej (na powierzchni 20 metrów kwadratowych). Wodę z posesji wypompowali rano ochotnicy z Woli Zaradzyńskiej.

Z kolei strażaków z naszej komendy o pomoc poprosiła dyrekcja Przedszkola Miejskiego nr 3 przy ul. Moniuszki, gdzie złamany konar drzewa spadł na betonowe ogrodzenie. W wyniku tego uszkodzeniu uległo jedno przęsło. W działaniach brał udział jeden zastęp.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

COVID szalał ha ha ha