Strona główna Na sygnale Wypadki Potrącenie przy SDH. Mandat dla pieszego

Potrącenie przy SDH. Mandat dla pieszego

38
Starszy mężczyzna został potrącony przez tira na wysokości przejścia dla pieszych na ul. Kilińskiego przy ul. Zamkowej.

Według relacji świadków mężczyzna wszedł prosto pod maskę ciągnika siodłowego. Kierowca mógł go nie zauważyć. Do wypadku doszło około godz. 13.15.

Policjanci pojechali na sygnale do siedziby straży miejskiej, aby obejrzeć nagranie z monitoringu. Jak wynika z materiału wideo, pieszy faktycznie wtargnął na jezdnię, jeszcze przed przejściem dla pieszych.

Poszkodowanym mężczyzną, który ma uraz głowy, zajęli się medycy. Na głównym skrzyżowaniu tworzą się jeszcze większe korki.

Pieszy został ukarany przez policję mandatem.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
38 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

kierowca tira mógł przewidzieć że w okolicy przejścia dla pieszych, a w dodatku w tak zaludnionej części przychodnikowej może ktoś wtargnąć na jezdnię. powinien jechać max 10km/h! nie wiem, jeśli ma zastępcę w długie trasy, to ten powinien biec przed nim z chorągiewką i sygnalizować nadjechanie pojazdu! Nowe obostrzenia i wyższe kary jak widać nie wpływają na zwiększenie parapsychologicznych zdolności kierowców!

Nie znam się to się wypowiem – Aldona

Ty Aldona najpierw zrób to prawo jazdy na tira i zobaczymy jak Ty będziesz perfekcyjnie jeździć! Ludzie jak by myśleli to ułatwiliby takiemu przejazd,a nie pakowali się pod koła!!!

sarkazm Antoni, sarkazm…. widać za głęboko wszłam 🙂

Gdyby nie jechał z taką prędkością to pan który wtargnął pod auto byłby w gorszym stanie 😉 kara dla pieszych święte krowy !!! Tylko narobiłby kłopotów kierowcy 😉

Aldona a co to jest część przychodnikowa?? Widzę że praca na lotnisku interesuje skoro trzeba machac chorągiewkami,co najmniej jakby tam wjechał Boanig 747. Piesi to nie święte krowy!!

Zapewniam że kierowca nie jechał szybciej jak 5km/h…. Skoro pieszy nie widzi kierowcy i idzie śmiało po pasach to chyba logiczne że kierowca również go nie widzi ….. Zaznaczam że niemal wszystko stało….

Aldona – bredzisz.

Ludzie nie zauważą sarkazmu nawet jak ten walnie ich w twarz 😆

Proponujemy myślenie..to nie boli zamiast pisać wypociny na poziomie glapy czy złotoustego czarka

Hahahahaha dobre. Widać że masa ludzi nie ogarnia pojęcia abstrakcyjnego jakim jest sarkazm.

Chyba nie masz prawka i jeździłaś tylko wrotkami

Napisała pani, iż ” powinien jechać max 10km/h! …….”. Mnie tam nie było, pan Redaktor nie napisał nic o prędkości kierowcy, ale Pani coś najwyraźniej wie. Proszę konkretne napisać z jaka prędkością poruszał się tzw TIR.

Aldona dziękuje za pokazanie jak duże problemy ma nasze społeczeństwo w kwestii wyłapywania ironii.

To są ludzie, którzy wg. dotychczasowych, a tym bardziej obecnie bardziej restrykcyjnych przepisów, muszą w mgnieniu oka decydować o zachowaniu się w ruchu drogowym… oni podejmują decyzję! To nie pandemia nas przerzedzi.

A proszę bardzo „x”

A moim skromnym zdaniem przed przejściem dla pieszych powinien jechać z prędkością 0km/h wtedy nic by się nie stało.
– chociaż, nie – ktoś zapatrzony w telefonik mógłby w niego uderzyć i uszkodzić telefon albo co gorsza potłuc sobie nosek.

Aldona kierowca przepuścił pieszych i ruszył on się 5oczyl a ten wszedl mu przed auto potwierdził to monitoring . A jak masz problem to nie wychodź z domu a najlepiej poproś o eutanazję co teraz nie jest trudne . Zgłoś się do szpitala powiedzą ze masz srovid dostaniesz głupiego jasia podłącza pod respirator i papa.

I nie zapomnieć…2500 PLN dla pieszego na odmulenie może mu oddadzą w 15 emeryturze…

Aldonka a ty na lotnisku pracujesz??,że chorągiewki ci w głowie??logika mija się z rzeczywistością. Wykazuje pani typowe objawy osłabienia rozwoju umysłowego. Proszę czytać uważnie i ze zrozumieniem „to nie wina kierowcy a pieszego”

Ta Aldona to jest jakaś pier…ta jeżeli Policja mówi , że pieszy wtargnął na jezdnię i sprawdzili to na monitoringu to wiedzą co mówią ! Za wtargnięcie jak pieszy by zapłacił rzeczywiście z 2500 złotych mandatu to by z 10 razy rozejrzał a nie wchodził bez pomyślunku na jezdnię! Od tej pory jak zmieniono przepisy to ludzie wchodzą na przejścia nie rozglądając się czy aby na pewno nie zagraża przede wszystkim sobie! Ludzie myślcie jak wchodzicie na jezdnię!

Loppo

Aldona chyba nigdy nie jechałaś ciężarówką….10km/h to ty rowerem możesz jechać i nie wiem czy to i tak dla Ciebie nie za szybko😊kierowca tira nie jest w stanie zatrzymać auta o takiej masie nagle. Pieszy wtargnął na jezdnie co zarejestrowały kamery. To że ma pierszeństwo nie oznacza że może wchodzić na przejście bez zachowania ostrożności. Jadąc ciężarówką kierowca siedzi wyżej niż w osobówce i jeśli ten Pan wszedł wprost pod auto nie był w stanie go zauważyć.

Jest w stanie zauważyć, bo ma do tego celu lusterko specjalne 🙂

Lusterko służy do patrzenia wstecz

Tak w którym wyświetlają się twarze przechodniów którzy akurat wejdą pod auto😎

Gdyby jechał szybciej pan który wtargnął pod auto byłby w gorszym stanie 😉 mandat dla pieszego – święte krowy ! Tylko narobiłby kłopotu kierowcy

Aldona szukasz pracy ?mam wolny etat na choragiewkowa tylko zrób psychotesty

Tak już jest że każdy kierowca bywa pieszym, ale niestety nie każdy pieszy bywa kierowcą. Nie umie się postawić po drugiej stronie.

Pieszy nie wtargnął a wbiegł na jezdnię a do przejścia miał z 7 metrów. Kierowca ruszał bo wcześniej przepuszczał pieszych na pasach. Jak ktoś nie widział jak się Pan starszy wpakował z głupoty pod tira to niech się nie odzywa. Dobrze, że kierowca miał refleks a pieszy duuuużo szczęścia to nie dostał się pod koło-sam wydostał się spod auta. Duża nauczka w postaci solidnego mandatu dla pieszego by się przydała.

Po co te uszczypliwości? Profesjonalnie to tak?

Dziękuję świadkowi tego zdarzenia za szybką realizację,która nie doprowadziła do tragedii -Dzieki ,że byłeś do końca .Takich ludzi potrzeba w tym mieście i kraju -pozdrawiam !!!!!!

Zachowania pieszych są karygodne ale nie jest to w całości ich wina. Winę ponoszą Ci którzy tworzyli ostatnie przepisy ruchu drogowego i cały czas propagują wśród pieszych bezmyàlne zachowania przed i na przejsciach dla pieszych wmawiając że są świetymi krowami i to kierowca ma obowiazek dbania o bezpieczeństwo pieszego. Dlaczego zlikwidowano przepis który mówił że przed wejściem na jezdnię spojż w lewo w prawo i znów w lewo ? To chronilo 4 litery pieszego.

TIR-Transport International Routier(Międzynarodowy Transport Drogowy) to międzynarodowa konwencja celna. my Polacy jednak konsekwentnie ciągniki siodłowe nawet zwykłe ciężarówki nazywamy właśnie określeniem TIR. prawidłowo wedle artykułu ten pan został walnięty dokumentem celnym.

Ale tylko na SJP bo wpisując w jakąkolwiek wyszukiwarkę są informacje o błednym określeniu ciężarówek pod nazwą TIR.ta nazwa i jej skrót jest zarezerwowany dla nazwy konwencji celnej i polski slang zwyczajnie to przejął.ja sam używam tego słowa bo szybciej i łatwiej jest je wypowiedzieć ale tylko na terenie naszego kraju bo mieszkaniec EU szczególnie Francuz nie będzie wiedział o co chodzi.

Jeżdżę dużo po mieście i okolicach, już miałem kilkadziesiąt takich przypadków: gadka przez telefon albo dwa ludki, najczęściej panie stoją przy przejściu i sobie gadają, w ostatniej chwili cześć, odwraca się i prosto na jezdnię, jak Qwa zwłaszcza po zmroku można na to zareagować w 0,1 sekundy? A już Moniuszki w tym króluje : drzewa przy samym przejściu, słabe oświetlenie, ludzie ubrani na ciemno i niech jeszcze pada. Więcej wyobraźni

Panie redaktorze malutka prośba. Proszę się dowiedzieć o kwotę mandatu dla pieszego. To chyba nie są tajne dane a wielu zarówno kierowcom jak i codziennym pieszym może w głowie ukierunkować pewne zachowania.