Strona główna Styl życia Jak kupić mieszkanie w Pabianicach? Lokalny rynek nieruchomości na początku 2022 roku

Jak kupić mieszkanie w Pabianicach? Lokalny rynek nieruchomości na początku 2022 roku

0

Proces zakupu lokum dla siebie lub też w celach inwestycyjnych to skomplikowana sprawa. Pierwsze płotki zaczynają się jeszcze na etapie poszukiwań mieszkania idealnego. Przekopywanie się przez stosy opcji dostępnych w sieci może być problematyczne, a już zdecydowanie czasochłonne. Jak wygląda kwestia kupna mieszkań w Pabianicach?

Oczywiście Pabianice nie są najpopularniejszym centrum inwestycyjnym w Polsce, a tutejszy rynek nieruchomości odbiega skalą od tych, które znaleźć możemy w większych miastach. Nie oznacza to jednak, że jest on pod jakimkolwiek względem gorszy czy mniej rentowny. Właściwie to, jak sugerują dane, w ostatnich latach zanowano tu niesamowite wzrosty. W górę poszły ceny, a rynek zdaje się wypełniać coraz bardziej. Wiele osób zwyczajnie zdecydowało się na inwestycję w tym mieście właśnie. Mieszkania na sprzedaż w Pabianicach w Adresowo.pl – sprawdźcie sami najlepsze wybory w sieci.

Ceny nieruchomości w Pabianicach

Wspomnieliśmy już wyżej, że tutejsze ceny (jak i te z pozostałych części kraju) zaliczyły w ostatnich latach niesamowity wzrost. Jeśli przyjrzeć się średniej wartości pojedynczego metra kwadratowego mieszkania w Pabianicach, okazuje się, że w perspektywie pięcioletniej inwestycje zwróciły się z nawiązką.

Jak sugeruje portal adresowo.pl, który na bieżąco opracowuje dane, między drugim kwartałem 2016 roku a trzecim kwartałem roku 2021 wartość metra kwadratowego wzrosła tu niemal dwukrotnie. Po dłuższym okresie nijakich wzrostów cena podskoczyła z pułapu 2889 złotych do dzisiejszych ponad 5400 złotych.

Oczywiście po drodze zdarzyły się gorsze okresy, ale nie trwały one zbyt długo i zawsze kończyły się korzystnie dla inwestorów. Nie trzeba wcale kalkulatora, by zrozumieć, że inwestycje poczynione jakiś czas temu przynoszą dziś ogromne zyski. To samo tyczy się osób, które nie inwestują w nieruchomości, ale korzystają z nich jako lokatorzy. Wiele osób, widząc zamieszanie na rynku mieszkań, zdecydowało się sprzedać swoje mieszkania, skorzystać z wysokich cen i przenieść się gdzieś indziej. A że społeczeństwo ponownie odkrywa plusy posiadania mieszkań, koniunktura jest spora.

Nieruchomości jako lokata?

Wiele osób słusznie traktuje mieszkania i domy jako świetną opcję do przetrzymania środków. O ile na rynku nie zdarzy się katastrofa, co jest niemal nieprawdopodobne, środki zainwestowane w mieszkanie powinny być bezpieczne. Wzrosty cen nieruchomości są dziś (i w ostatnich pięciu latach) na tyle stabilne i imponujące, że znacznie wyprzedziły tempo wzrostu inflacji. Co oznacza to dla majątków rodzinnych?

Dokładnie tyle, że za pomocą mechanizmów rządzących rynkiem nieruchomości ominąć można dewaluację pieniądza, a także całkiem nieźle zarobić w długoterminowej perspektywie. Obecnie żadna lokata nie obieca tak wysokiego oprocentowania. Oczywiście takie operacje wiążą się z podwyższonym ryzykiem, ale jest ono o wiele niższe niż w przypadku gry na giełdzie lub inwestycji w kryptowaluty.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments