Strona główna Aktualności Z miasta Potężny zastrzyk gotówki na remont oddziału położniczego

Potężny zastrzyk gotówki na remont oddziału położniczego

3

Radni miejscy zadecydowali, że na konto Pabianickiego Centrum Medycznego trafi 1,5 mln złotych. Za te pieniądze gruntownie wyremontowana zostanie porodówka. 

O problemach oddziału ginekologiczno-położniczego informowaliśmy na początku października. Sanepid wyliczył spółce zastrzeżenia.

– Nakazaliśmy m.in. malowanie ścian i sufitów. Trzeba też wymienić glazurę ścienną i podłogową – wyjaśnia Małgorzata Sumińska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.

W listopadzie PCM przeznaczyło 303 tys. złotych na najpilniejsze naprawy, ale dziś radni zadecydowali o przekazaniu 1,5 mln złotych na gruntowany remont. W tej kwocie wymienione zostaną też dwie windy.

– Chcemy, aby ten oddział był perełką w naszym powiecie – podsumował radny Krzysztof Rąkowski, którego klub organizował akcję charytatywne mające na celu wsparcie oddziału.

Padł też pomysł, aby zwrócić się do innych gmin z powiatu pabianickiego o partycypację w kosztach remontu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Może część tych pieniędzy przeznaczą na zwalczanie plagi komarów które opanowały dół szpitala i gnębią pracowników i pacjentów siedząc i mnożąc się między rurami

Szkoda kasy na ten oddział. Pabianicki szpital każdy unika. Tutaj strach się leczyć, bo jeszcze utną nie tą nogę co trzeba.

akurat oddział ginekologiczno-położniczy cieszy się dobrą opinią, więc proszę darować sobie komentarze typu szkoda kasy na ten odział.