Strona główna Sport Piłka nożna Postawili się faworytowi (ZDJĘCIA)

Postawili się faworytowi (ZDJĘCIA)

0

Fioletowi w II rundzie Okręgowego Puchar Polski trafili na trudnego rywala. Gospodarze nie ugięli się przed gościom, ale ostatecznie to Ner awansował dalej.

PTC Pabianice – Ner Poddębice 1:3 (0:2)

Wszystko zaczęło się źle dla pabianiczan. Już w drugiej minucie przyjezdni wykonywali rzut rożny. Piłka po zamieszaniu w polu karnym trafiła pod nogi Konrada Niedzielskiego i zrobiło się 0:1. Później PTC uspokoiło grę i starało się dotrzymywać kroku Nerowi. W bramce fioletowych świetnie spisywał się Krystian Wawrzyński, który ciągle musiał mieć się na baczności. Fioletowi próbowali zawiązywać akcje, ale niewiele z nich wychodziło. W 25. minucie Mateusz Żabolicki chciał dograć piłkę do Klinga, który wychodził na czystą pozycję. Niestety futbolówka trafiła w nogi jednego z obrońców gości. Po dwóch minutach świetną okazję miał Paweł Drewniak, ale nie trafił on w piłkę i zmarnował dogodną sytuację do zdobycia bramki. W 35. minucie zrobiło się jednak 0:2. Świetną centrę w pole karne na gola zamienił Mariusz Zasada. Strzałem tuż przy słupku nie dał szans Wawrzyńskiemu.

Po przerwie obraz gry wyglądał podobnie. W 57. minucie Wawrzyński ponownie uratował skórę kolegom broniąc w sytuacji sam na sam. W 70. minucie pojawiła się szansa, by strzelić bramkę kontaktową. Mateusz Żabolicki wywarł presje na golkiperze gości i zabrał mu piłkę. Po chwili huknął z dystansu na pustą bramkę, lecz minimalnie spudłował. Goście zaczęli grać bardzo nerwowo i inicjatywę przejęli fioletowi. W końcu w 82. minucie Dawid Boratyński uszczęśliwił fanów PTC. Urwał się on lewą stroną boiska, minął bramkarza i wpakował piłkę do siatki. Wszyscy mieli nadzieję na szybkie pójście za ciosem i wyrównanie stanu gry. Niestety, w 87. minucie zawodnik Neru znalazł się sam na sam z Wawrzyńskim i podwyższył na 1:3. Oznacza to, że PTC kończy swój udział w Okręgowym Pucharze Polski. Trener Michał Buchowicz był jednak zadowolony z postawy swoich zawodników i uważał, że oni także mieli szansę na zdobycie większej ilości goli. Teraz skupia się jednak na sobotnim meczu ligowym z Termami Uniejów. Początek tego spotkania o godzinie 11:00.

Skład: Wawrzyński, Drewniak, Sikorski (48. Stolarek), Wawrzeniak, Stuchała, Bielak, Hiler, Kling (60. Kaźmierczak), Miszczak (46. Kaczmarkiewicz), Stańczyk, Żabolicki (71. Boraytński).

Bramki: 2. Konrad Niedzielski (0:1), 35. Mariusz Zasada (0:2), 82. Dawid Boratyński (1:2), 87. Grzegorz Brochocki (1:3).