Strona główna Styl życia Jak opanować język obcy? 6 porad

Jak opanować język obcy? 6 porad

0

W dzisiejszych czasach nikogo już chyba nie trzeba przekonywać, jak ważna jest znajomość języków obcych. Język obcy opanowany w stopniu pozwalającym na swobodną komunikację to przepustka do lepszej pracy, swobodnego porozumiewania się z ludźmi z całego świata, podróży. Znajomość przynajmniej jednego języka obcego zwiększa poczucie własnej wartości.

Korzyści wynikające ze znajomości języka obcego to:

 • Większe możliwości na polu zawodowym
 • Lepsze zrozumienie innych kultur, większą tolerancja i otwartość na potrzeby innych
 • Dużo większa pewność siebie, na przykład podczas podróży zagranicznych
 • Dostęp do wielu materiałów w języku oryginalnym
 • Możliwość nawiązywania znajomości z ludźmi z całego świata
 • Swoboda korzystania ze stron internetowych w innych językach
 • Trening dla umysłu, lepsza koncentracja, zdolność kojarzenia faktów i rozwiązywania problemów

Wiadomo już, że warto uczyć się języków obcych, ale jak opanować język obcy. Jak uczyć się skutecznie?  Poniżej sześć porad przydatnych w nauce języka obcego.

 • Motywacja

Po pierwsze motywacja jest ona kluczem do skutecznej nauki języka obcego. Bez odpowiedniej motywacji nic nie będzie się w stanie zadziać. A więc, co powinieneś zrobić? Pomyśl o tym, jak opanowanie języka obcego przyda się Tobie w przyszłości. Wyobraź sobie takie sytuacje. Może planujesz daleką podróż? A może chciałbyś zmienić pracę na lepiej płatną? Wszystkie te powody są czynnikiem, który będzie motywował do nauki. Wiele osób, które podjęły trud, nauki języka obcego twierdzi, że nauczyło się go wtedy, kiedy rzeczywiście miały potrzebę, aby posługiwać się językiem obcym.

Więcej na >> https://www.fiszki.pl/nauka,trzy-kroki-do-jezyka-obcego-motywacja-cel-plan.pl

 • Cel nauki języka obcego

Z motywacją bardzo powiązany jest cel, jaki chce się osiągnąć, ucząc się języka obcego. Cel powinien być jasno sprecyzowany i konkretny, wtedy łatwiej będzie do niego dążyć. Jeśli Twój cel jest bardzo odległy to można, go podzielić na mniejsze etapy. Określenie celu powinno być również mierzalne, osiągalne oraz określone w przedziale czasowym. Osiągniecie celu, powinno być, czymś, co jest dla Ciebie bardzo poruszające. Cel warto sobie zapisać i umieścić w miejscu widocznym.

 • Plan nauki języka obcego

Jest motywacja, jest cel, a więc pojawić się, musi plan nauki. Bez skonkretyzowanego planu Twoje działania mające doprowadzić do opanowania języka obcego będą nieskuteczne i chaotyczne. Jeśli wybierzesz, zajęcia w szkole językowej zostanie Ci przedstawiony gotowy plan nauki. Jeśli natomiast zamierzasz, uczyć się samodzielnie to plan musisz stworzyć sam. Stworzenie szczegółowego planu nauki pozwoli na zachowanie jej właściwego kierunku. W planie nauki powinno uwzględnić się metodę lub metody, z jakich będzie się korzystać. Warto uwzględnić wszystkie pomoce edukacyjne, z jakich ma się zamiar uczyć. Naukę języka obcego można planować sobie z dnia na dzień i każdorazowo określać sobie, co chce się w danym dniu osiągnąć. Pod koniec dnia warto zrobić podsumowanie i powtórkę z materiału bieżącego.

 • Metody nauki języka obcego

Metod do nauki języka obcego jest bardzo dużo. Najlepiej korzystać z takiej, która najbardziej będzie odpowiadała indywidualnym predyspozycjom. Dla większej skuteczności można korzystać z wielu metod, łączyć je i wykorzystywać z nich wszystko, co jest najbardziej przystępne. Obecnie mówi się o tym, że najbardziej skuteczna jest nauka indywidualna. Jedną z metod na efektywną naukę języka obcego są korepetycje. Takie zajęcia mogą odbywać się w sposób taki jak kiedyś, czy w domu nauczyciela lub ucznia, albo w wybranym przez nich wspólnie miejscu. Bardziej wygodną formą korepetycji są korepetycje drogą online. Dostęp do nich można mieć z każdego miejsca. W tym wypadku nie ma znaczenia czy mieszka się w dużym mieście, czy jest się mieszkańcem małej miejscowości lub wsi. Dostęp do korepetycji online dla każdego jest taki sam. Jednym z miejsc, na którym znajduje, się duża baza osób udzielających korepetycji jest platforma Preply. Co zyskujesz, ucząc się online? Na pewno w łatwiejszy sposób będziesz mógł zapamiętać słownictwo, ponieważ w każdej chwili możesz wrócić do tematu. Nauka za pomocą komunikatora Skype to mniejszy stres niż nauka w sposób tradycyjny. Niektórzy uczący się potrzebują więcej czasu, aby poczuć się swobodnie. Lekcję przez Skype to rozwiązanie dla osób mniej pewnych siebie. Korepetycje online to duża oszczędność czasu, nie traci się go na czasochłonne dojazdy. Z reguły korepetycje przez Internet są tańsze od tych tradycyjnych, bo jest większa liczba osób udzielających lekcji i tym samym konkurencyjność cen.

Więcej na >> https://preply.com/pl/skype/korepetycje-z-polskiego

 • Systematyczność

W nauce języka obcego niezbędna jest systematyczność. Nawyk systematyczności można w sobie wyrobić, jeśli się takiej cechy nie posiada. W momentach wyjątkowych, kiedy zdarzy się pominięcie lekcji, nie ma, co załamywać rąk tylko wróci jak najszybciej do ustalonego wcześniej harmonogramu.

Więce na >> http://si-je-marija.blogspot.com/systematycznosc-jest-wazna-i-co.html

 • Pozytywne nastawienie i wiara w sukces

Pozytywne nastawienie pozwoli na przebrnięcie nawet przez najbardziej trudne momenty w nauce języka. Ludzie optymistycznie nastawieni do świata lepiej radzą sobie z przyswajaniem wiedzy. Wiara w to, że się uda, pomaga zmusić mózg do większej mobilizacji. Nauka przychodzi o wiele łatwiej, jeśli będziesz zadowolony i zrelaksowany.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments