Strona główna Aktualności Z miasta Postawią kolejne latarnie. Miejsca wybrane

Postawią kolejne latarnie. Miejsca wybrane

8
Miasto zainwestuje kolejne pieniądze w budowę oświetlenia ulicznego. W wybranych miejscach widniej zrobi się jesienią.

Urzędnicy właśnie wyłonili firmę, która zrealizuje to zadanie. Gdzie? Przy ulicach Jesiennej i PCK oraz na odcinku ulicy Kalinowej.

Prace zostaną powierzone firmie z Dobronia (nie pierwszy raz, bo podobną inwestycję przeprowadziła dla miasta w ubiegłym roku na Zatorzu). Wykonawca otrzyma za nie 129.150 zł brutto (w tej kwocie mieści się budowa oświetlenia raz projekt).

– Analogicznie do wcześniejszych inwestycji latarnie będą sterowane za pomocą zegara astronomicznego, wyposażone w funkcję redukcji mocy, co przyczyni się do poprawy energooszczędności inwestycji – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy magistratu.

Ile latarni zostanie ustawionych, jeszcze nie wiadomo. Ich liczba będzie zależała od obliczeń fotometrycznych oraz rozwiązań przyjętych przez projektanta.

Nowe oświetlenie ma pojawić się do końca października.

W grudniu ubiegłego roku uruchomiono je na ulicach Cedrowej, Dereniowej, Jałowcowej, Owocowej i Kalinowej. Przewidziany do realizacji fragment tej ostatniej stanowi rozbudowę istniejącego już oświetlenia.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ulice gdzieś na odludzi otrzymają nowoczesne oświetlenie. A Moniuszki, która od dawna woła o pomstę do nieba, wciąż niedoświetlona. Pozdrawiam

Na Moniuszki to byłoby trzeba najpierw wyciąć połowę drzew, bo nie widać pieszych wchodzących na przejście, którzy zgodnie z nowymi przepisami mają pierwszeństwo. Od tego trzeba zacząć a nie od doświetlenia, bo ono i tak nic nie pomoże

Naprawcie ten zegar astronomiczny bo na zatorzu ostatnio w nocy lampy nie lampiom. za to o 11:00 za dnia świcom!

Pani redaktor proszę napisać czy cały koszt pokrywa miasto, czy może mieszkańcy danych ulic partycypują w kosztach. Wiele by to wyjaśniło bo z tego co mówią rządzący miasto nie ma na nic pieniędzy?

To świetnie, że mimo bardzo kosztownej inwestycji w centrum znalazły się środki na realizację tak potrzebnej inwestycji na zupełnie nieoświetlonych uliczkach. Prawdę mówiąc nie liczyłam, że na Jesiennej już tej jesieni rozbłysną latarnie. Dziękuję bardzo.

Ludzika najpierw się budują na zadu… a później oczekują full wypas medialnego, co odbywa się kosztem inwestycji w ścisłej tkance miasta…

Czy Ci na zadupiu nie płacą podatków? Po drugie, czy oświetlenie to w XXI wieku jest taki full wypas?

A to moje podatki są jakieś gorsze, że muszą być inwestowane w „ścisłą tkankę miasta”, cokolwiek by to miało nie znaczyć ? Obawiam się że wpłacam do budżetu miasta kilkakrotnie więcej, niż co niektórzy mieszkańcy Piasków, Bugaju czy Starówy.