Strona główna Aktualności W naszym powiecie przybywa milionerów

W naszym powiecie przybywa milionerów

4
W naszym powiecie sukcesywnie rośnie liczba milionerów. Najbogatsi mieszkańcy zarobili w ubiegłym roku co najmniej 15 mln zł.

Tak wynika z analizy zeznań podatkowych, jakie zostały złożone w Urzędzie Skarbowym w Pabianicach.

Wszystkich osób, dla których 2020 rok zakończył się dużym dochodem jest 158. To ci, którzy wykazali go na poziomie ponad 1 mln zł.

Zdecydowaną większość w tej grupie (143) stanowią podatnicy z dochodami od 1 do 5 mln zł. Kolejnych 10 zakończyło ubiegły rok wynikiem od 5 do 10 mln zł, 3 znalazły się w przedziale 10 – 15 mln zł, a 2 następne – powyżej 15 mln zł.

Gdzie mieszka najwięcej milionerów? Jeśli chodzi o poszczególne gminy, wygląda to następująco:

Gmina i miasto Pabianice: 92 osoby
Konstantynów Łódzki: 19 osób
Ksawerów: 18 osób
Lutomiersk: 14 osób
Dobroń: 10 osób
Dłutów: 5 osób

W jakich branżach można zarobić duże pieniądze?

– Najwyższe dochody w 2020 roku zostały osiągnięte z działalności w zakresie produkcji w branży elektrycznej i maszynowej, natomiast te w przedziale od 10 do 15 mln zł – w handlu hurtowym i detalicznym oraz w produkcji w branży metalowej – informuje Zdzisław Jurga, naczelnik Urzędu Skarbowego w Pabianicach.

O tym, że milionerów jest w naszym powiecie coraz więcej świadczą dane z zeznań podatkowych za ubiegłe lata. Z tych za 2017 rok wynika, że co najmniej 1 mln zł zarobiło wtedy 89 osób, a w 2018 – 109 osób. W 2019 roku dochód powyżej tej kwoty wykazało 147 osób.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Tylko milion coraz mniej wart, jeszcze 5 lat i zasiłki będą tej wysokosci

A ludzi ubywa. Z każdym rokiem mniej mieszkańców. Ale mnie to nie dziwi bo sam się z tego powiatu wyprowadzam. Zostaną milionerzy i emeryci. O przepraszam i urzędnicy 🙂

Nie ubywa

Nara. Nie będziemy tęsknić.
P.S. Przestań kłamać, bo mieszkańców powiatu nie ubywa.