Strona główna Dzieje się Sport Popołudnie będzie fajne, a nie nudne

Popołudnie będzie fajne, a nie nudne

0

Będą bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci z klas 4-6. Pabianice dostaną dofinansowanie na realizację projektu „Multisport”.

Miasto Pabianice pozyskało dofinansowanie na realizację projektu sportowego „Multisport”. Planowana kwota, którą powinniśmy otrzymać to ok. 40.000 zł. „Multisport” to program Ministerstwa Sportu i Turystyki mający na celu zaktywizować sportowo dzieci z klas 4-6, które nie trenują w klubie sportowym. Projekt zakłada realizację bezpłatnych pozalekcyjnych zajęć sportowych i nie zakłada wkładu finansowego ze strony miasta poza udostępnieniem obiektów.

– W Pabianicach w ramach projektu planujemy zorganizować 4 grupy 15-20 osobowe. Zajęcia będą odbywać się w SP nr 1, SP nr 3 oraz SP nr 14, a więc właściwie w każdej dzielnicy miasta. – mówi Łukasz Stencel, koordynator projektu.

Zajęcia będą prowadzone przez animatorów sportu oraz trenerów z niektórych pabianickich klubów sportowych, na boiskach wielofunkcyjnych oraz w salach gimnastycznych. Możliwe są też wycieczki na mecze i treningi znanych klubów sportowych oraz zajęcia w terenie. W ramach projektu uczestnicy zajęć będą także ubezpieczeni oraz otrzymają certyfikaty i nagrody Ponadto szkoły, w których będą odbywać się zajęcia będą mogły doposażyć się w sprzęt sportowy ze środków zewnętrznych.

– Przygotowywane zajęcia, zgodnie z programem MSiT, będą miały bardzo szeroki charakter, tak, aby każdy kto chciałby aktywnie spędzić czas wolny mógł się na nie zapisać i wziąć w nich udział. Będą to zajęcia ogólnorozwojowe, gry i zabawy sportowe, a do tego podstawy i elementy najpopularniejszych dyscyplin i gier sportowych, m.in. lekkoatletyka, gimnastyka, piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka, siatkówka. – kontynuuje Stencel.

Zajęcia będą odbywać się w godzinach pozalekcyjnych ustalonych z poszczególnymi grupami, 3 razy w tygodniu po 90 minut. Cykl zajęć będzie trwał przez kilka miesięcy, do końca roku kalendarzowego, z wyłączeniem wakacji.

Zapisy do grup będą odbywać się w sekretariatach SP nr 1, SP nr 3, SP nr 14 w godz 8.00 – 15.00. oraz u animatorów sportu pracujących w tych szkołach w godz. 15.00 – 19.00. Uczestnikami zajęć mogą być dzieci z klas 4-6, które nie należą do żadnego klubu sportowego. Zapisy będą trwać do 2 kwietnia 2014 r. O przyjęciu do grup decyduje kolejność zgłoszeń.

Koordynatorem projektu w województwie łódzkim jest Łódzka Federacja Sportu. W Pabianicach koordynatorem projektu jest Urząd Miejski, a osobą do kontaktu w sprawach projektu jest Łukasz Stencel – inspektor w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu, tel. 512-105-753 (w godz. 8 – 16).

REKLAMA
Poprzedni artykułOdeszła legenda PTC
Następny artykułCo z tą halą?