Strona główna Aktualności Policjanci kontrolowali na S8

Policjanci kontrolowali na S8

16
Policjanci z pabianickiej drogówki prowadzili działania pod nazwą DBC (Distance Between Cars) polegające na kontroli odpowiednich odstępów miedzy pojazdami jadącymi ekspresową trasą S8. 

Działania prowadzone były 30 października. Policjanci patrolu ustawionego na wiadukcie na węźle Róża przy pomocy urządzenia działającego w trybie DBC prowadzili pomiary. Sprawdzali czy kierowcy zachowują przepisową odległość miedzy poprzedzającym pojazdem. W przypadku ujawnionego wykroczenia przekazywali informacje do drugiego patrolu ustawionego kilkaset metrów dalej.

– Odstęp ten wyrażany w metrach określa się jako nie mniejszy niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu w kilometrach na godzinę. Przepisu tego nie stosuje się podczas wyprzedzania – wyjaśnia sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.

Oznacza to, że kierowca jadący z prędkością 100 km/h powinien jechać w odległości 50 metrów za pojazdem przed nim. Przepisy te weszły w życie 1 czerwca 2021 roku. Mandat, jaki przewidziany jest za to wykroczenie w ruchu drogowym wynosi od 300 do 500 złotych. Podczas poniedziałkowej akcji policjanci ujawnili 7 wykroczeń.

REKLAMA
Poprzedni artykułMartwy mężczyzna w Seicento
Następny artykułPabianiczanin przemycał 183 kg marihuany
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Biorąc pod uwagę że nasza policja korzysta z urządzeń które nie są wiarygodne to mamy wielu jeleni . Dwa kamera przekłamuje jak lusterka . Tylko dzbany przyjmuje mandat .

Niewiarygodne. Na całym świecie używane, ale u nas zawsze się mądruś trafi, a reszta to lejenie i dzbany.

A mandacik za nie uzasadnione stanie na wiadukcie ?

A jest jakiś przepis na to?

Last edited 1 miesiąc temu by Alo alo

 odkont to weszło to worzę ze sobą kalkulator i na bieżąco wyliczam odległośc, gdyz auta co chwila jadom wolniej co chwia szybciej i mi sie wyniki rozjerzdzają! najgorzej jak wychodzi mi ułamek bo mam podziałkę co 10 na zegarze. wtedy jestem zmuszona do zaokronglania!

„odkont” i „jadom”

a jak ktoś ma prędkościomierz w milach bo kierownica po prawej to już jest nie do ogarnięcia bo kalkulator w calach i stopach ciężko znaleźć

Last edited 26 dni temu by Brajan

jedzie zawalidroga mistrz lewego pasa zbliżasz się do niego i mandat dla Ciebie a nie dla niego za blokowanie lewego ot to jest myśl dosłownie jak polska myśl szkoleniowa w piłce nożnej

To po co się zbliżasz? Sądzisz, że ktoś jadący 120 km/h, wyprzedzający ciężarówki, nagle wyhamuje do 70 I wjedzie pomiędzy samochody, żeby cię przepuścić?

Się zajmą nygusy poważnymi rzeczami. Jap….

Ja bym prosił policję żeby stanęli przy zjeździe z ronda w ulicę Jutrzkowicką, bo rejestracje EBE jadąc od Kilińskiego na w prost zaliczają wszystkie pasy na rondzie. Więc jak się może mandaty posypią to się nauczą. (Wiem że komentarz nie na temat ale może ktoś zwróci na to uwagę).

A ile osób z tego powodu ucierpiało, a nawet zginęło w porównaniu do wypadków spowodowanych jazdą 150 km/h w odległości 5 metrów za innym samochodem?

Last edited 29 dni temu by Rondel

nie ma to jak chorowac na chorobę czerwonych oczu…

Pochwała Michalkiewicza-obrońcy księży pedofili. Świetny przykład.

Tylko 7? Widać krótko trwała ta akcja.🙂 Swoją drogą np. u naszych zachodnich sąsiadów takie urządzenia są zainstalowane na stałe na wiaduktach.

U nas, jak instalują tego typu urządzenia, to większość wyraża głos oburzenia, a reszta kombinuje i podpowiada jak oszukać system
https://epainfo.pl/sa-juz-slupy-na-kamery-do-opp/

Last edited 29 dni temu by Tom & J