Strona główna Na sygnale Kryminalne Policja zatrzymała włamywacza, a prokurator go wypuścił

Policja zatrzymała włamywacza, a prokurator go wypuścił

0

22-latek został zatrzymany przez pabianickich policjantów. Prokurator zarzucił mu włamania do 8 lokali i wypuścił na wolność.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego od dłuższego czasu pracowali nad sprawą włamań, do których dochodziło na terenie Pabianicach.

– Włamywacz pod osłoną nocy plądrował wnętrza różnych lokali usługowych w poszukiwaniu głównie gotówki. Obłowiony w fanty znikał niepostrzeżenie z miejsca przestępstwa. Pokrzywdzeni po ,,nocnych” wizytach zuchwałego złodzieja szacowali straty na kilkaset złotych – mówi kom. Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy pabianickiej policji.  – Po każdym zgłoszeniu na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, która skrupulatnie zabezpieczała ślady mogące doprowadzić do sprawcy.

Policjanci wpadli na trop, który prowadził do mieszkania 22-letniego pabianiczanina. Mężczyzna został zatrzymany, a zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów dokonania ośmiu włamań na terenie Pabianic. Mężczyzna notowany wcześniej za podobne przestępstwa decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Będzie odpowiadał przed sądem z tzw. wolnej stopy. Sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments