Strona główna Aktualności Z miasta Radny odwołał się do sądu

Radny odwołał się do sądu

6
Sławomir Szczesio - emeryt

Radny Sławomir Szczesio, któremu wojewoda wygasiła mandat, skorzystał z przysługującego mu prawa i odwołał się do sądu.

Na początku września wojewoda łódzki wydała zarządzenie zastępcze, w którym stwierdziła wygaśnięcie mandatu radnego Prawa i Sprawiedliwości. Jolanta Chełmińska stanowczo stwierdziła, że radny Szczesio będąc prezesem pabianickiego oddziału PTTK Pabianice zarządza działalnością gospodarczą, której siedziba jest własnością gminy. Korzystanie z takiego mienia do prowadzenia działalności gospodarczej stanowi naruszenie zakazu zawartego w art. 24. f ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym.

Radny nie podziela jednak zdania wojewody i odwołał się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Do rozstrzygnięcia sprawy może pełnić swoją funkcję w radzie miejskiej.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo Sławciu – oby tak dalej – kradnij szalej nisz…… po co mieć godność i się przyznać jak może coś się ugra lub ukradnie jeszcze. Nikt nie potrafi godnie się zachować, sami tchórze i wyzyskiwacze….

-Pabianiczanin-wpisujesz się w to o czym pisałam wcześniej
Jesteś ohydnym robakiem i gnojkiem.Potrafisz tylko krytykować ale jak wsza ,ugryść zza węgła .Napisz swoje nazwisko i imię i wtedy krytykuj
Co ty wszo wiesz o godności człowieka
Pan Szczesio to bardzo porządny człowiek ,walczy z układem oraz o godność
Układ PO.BSR myślą że czasy gdzie robili co chcieli dalej istnieją,i że można zniszczyć człowieka
A pan Szczesio zaskarżając wyrok walczy o honor i o prawdę
Więc śmieciu nie pisz czegoś ,czego i tak nie potrafisz zrozumieć

Pamiętam go z czasów szkolnych. Cham i prostak.

Brak honoru, chyba liczy na zmianę władzy w kraju bo prawo jasno stanowi 1. Radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności. 1a. Jeżeli radny przed rozpoczęciem wykonywania mandatu prowadził działalność gospodarczą, o której mowa w ust. 1, jest obowiązany do zaprzestania prowadzenia tej działalności gospodarczej w ciągu 3 miesięcy od dnia złożenia ślubowania. Niewypełnienie obowiązku, o którym mowa w zdaniu pierwszym, stanowi podstawę do stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego w… Czytaj więcej »

Do Ania. Pan Szczesio tak walczy z układem jak cały PiS. przykład-Niejaki Ciebiada, nagle tworzy się stanowisko dyrektora w ZEC, i akurat on się nadaje. Co więcej jak słyszałam w ZEC pani Górna – córka tego Górnego – rozdawała wnioski budżetu obywatelskiego już wypełnione tylko podpisać i to wypełnione na projekt MKS Włókniarz gdzie bryluje kumpel pana Ciebiady pan Kosmala. To nie jest układ?

Akurat Szczesio normalny Gość troszkę za wiele gada ale uczciwy normalny