Strona główna Aktualności Z miasta Organy ścigania zajmą się finansami w spółdzielni Zielone Pabianice

Organy ścigania zajmą się finansami w spółdzielni Zielone Pabianice

20

Spółdzielnia Zielona Pabianice utworzona została w 2016 roku wspólnie przez Urząd Miejski w Pabianicach oraz stowarzyszenie Oratorium Przygoda Życia. Wkład miasta to 2 000 zł wpisowego oraz 200 udziałów. 

– W związku w wątpliwościami co do gospodarki finansowej i materiałowej prowadzonej przez spółdzielnie w kwietniu zdecydowałem o przeprowadzeniu tam kontroli właścicielskiej. W jej toku i po radzie nadzorczej zdecydowaliśmy się na rozszerzenie tej kontroli złożonej przez specjalny zespół składający się z 3 osób – poinformował Grzegorz Mackiewicz podczas sesji rady miejskiej.

Protokół pokontrolny pozostawił wiele wątpliwości co do gospodarowania finansami oraz rzetelności wykonywania powierzonych umów, dlatego sprawa została skierowana na policję i do prokuratury.

– We wtorek podczas walnego zgromadzenia spółdzielców odwołana została dotychczasowa prezes Justyna Kirsz, a jej obowiązki przejęła Anna Kilańska oraz Barbara Wiracka, których zadaniem jest uporządkowanie spraw formalno-prawnych. Uznaliśmy, że spółdzielnia powinna dalej działać, bowiem wykonuje szereg pożytecznych prac na terenie miasta, w tym aktywizację osób – tłumaczył Grzegorz Mackiewicz.

Dodatkowo zarządzona została kontrola (będzie prowadzona przez zewnętrzną firmę) we wszystkich jednostkach miejskich współpracujących ze spółdzielnią.

Prezydent poinformował również, że Monika Szewczyk (naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Gospodarczych), która była przedstawicielem ratusza w spółdzielni, złożyła wypowiedzenie umowy o pracę. – W związku z tym to ja byłem przedstawicielem miasta podczas walnego zgromadzenia – podsumował prezydent.

Czym zajmowała się spółdzielnia Zielone Pabianice?

Od 8 stycznia 2018 roku realizowała usługi opiekuńcze na terenie miasta Pabianic. Są one zlecane przez MCPS w Pabianicach. Świadczyła również opiekę nad osobami starszymi w zakresie komercyjnym. Zajmuje się też pielęgnacją i utrzymywaniem czystości terenów zielonych oraz porządkowaniem chodników, placów i skwerów miejskich. Spółdzielnia oferowała usługi w zakresie koszenia trawników, przycinania krzewów i drzew, pielenia i podlewania. Administrowała także tablice informacyjne i słupy ogłoszeniowe, przyjmując zlecenia na plakatowanie.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czyżby działalność pani Sz poszła za daleko ? Toż to pupilek Grzesia i Oli był 🙂

To zapewne również pokłosie afer w naszym szpitalu, o których wie tylko nieliczne grono osób, w tym prokuratura. Co do Pani Sz. wystarczy spojrzeć w oświadczenie majątkowe (patrz) dochody dodatkowe – umowy zlecenia.

Zajmijcie się Panem K. z Torunia i wszystkimi jego przedsięwzięciami, stowarzyszeniami, projektami socjalnymi, przetargami, nieruchomościami. Nim i jego księgową. Pani Justyna to tylko figurantów. Prezydencie Olu!!! Wiedzieliście o złodziejstwie od 2014 roku. Mam maile. Nic nie zrobiliście a jesteście w to umoczeni a Pan Panie Prezydencie robił już podobne rzeczy z poprzednim Prezydentem. Wolicie niszczyć uczciwych ludzi sami udając praworządnych i transparentnych. Hańba: Kołodziejczyk, Szewczyk, Bednarska, Ola i Grzegorz pod Sąd!!!! Zdjąć jej znajomych z funkcji w mieście. Harcerko zeszłaś na samo dno wraz z tym miastem bezprawia! HAŃBA!!!!! Wystawcie za niektórymi z ENA bo już są za granicą. Tomek… Czytaj więcej »

W końcu Mirek wpadł. Nie dziwi mnie to…….

Prezydent razem ze świtą wystartował z akcją RWD.

Pracowałem i z Panią Justyną i Panem Mirkiem i uważam że komentarz pod artykułem jest bardzo krzywdzący. Z mojej obserwacji i wiedzy wiem że są to osoby uczciwe życzliwe i pomagające drugiemu człowiekowi. Mogę mnożyć przykłady pomocy bliźniemu. Głęboko wierzę że wszystko się wyjaśni i wróci Wasze dobre imię. Ja na pewno będę się o to modlił.

Modl się też o swoje zdrowie, bo o rozum to już raczej późno.

Szkoda że jesteś anonimowy bo wtedy najłatwiej wydawać wyroki. Pozdrawiam.

To znaczy, że jak ci się przedstawie to wzrosnie twoje IQ?

Tomasz Barys specjalista pracy socjalnej I stopnia ponad 2 dekady w MCPS. Viola Panie Wożniak!

Jeśli ma Pan dowody na łamanie prawa to dlaczego nie zgłosił Pan tego na policję bądź prokuraturę. Przecież ma Pan wystarczające IQ. Pozdrawiam Pana Tomasza Barysa serdecznie.

Zgłosiłem to Pani Prezydent w 2015 r. a następnie CBA. Pozdrawiam!

Naiwniak z Pana Panie Woźniak. Współczuję!!! Diabeł przybiera różne postacie. Szkoda Tylko tej Pani bo firmowała swoim nazwiskiem dokumenty. 7 nie kradnij. 8 nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu.

A dziewiate – bierz ile chcesz

Tak, brawo modlitwa tu najbardziej pomoże i jeszcze bym jakie kadzidło odpalił 🙂 ….

Pani Justyna bardzo możliwe, że albo:

  • o niczym nie wiedziała i nie zareagowała
  • wiedziała i nie zareagowała

W takich momentach to normalne, że leci głowa nadzorcza.
Dziwnie brzmi odejście Pani Sz.
Zwykle właśnie w takich sytuacjach, jeśli komuś się nie chce nasrać w papierach, daje się opcję dobrowolnego złożenia wypowiedzenia, zamiast zwolnienia (np. dyscyplinarnego).

Last edited 1 rok temu by M4ciek

Człowieku nie masz pojęcia o czym mówisz, ustawianie przetargów, konkursów, umowy na słupów itd. Nic nie wiesz, nawet ułamka

Hyhy

486657_538684412825458_1023103377_n.jpg

Meble z IKEA tanio i szybko sprzedam …

Taki pabianicki ambergold… Jakie miasto takie afery…