Strona główna Dzieje się Rozrywka Heima debiutuje z albumem „W domu”. Krążek dostępny jest w Empikach

Heima debiutuje z albumem „W domu”. Krążek dostępny jest w Empikach

4
Długo kazali czekać fanom na pierwszy, pełny materiał. Zespół Heima, czyli połączone siły muzyków z Łodzi, Pabianic i Aleksandrowa Łódzkiego, debiutuje dziś na rynku muzycznym z krążkiem „W domu”. 

Płyta to 12 kompozycji, w klimacie indie pop-rock, zaśpiewanych w języku polskim, które powstawały przez kilka lat, czyli od początku istnienia zespołu.

– To zbiór przemyśleń wszelakich, bez narzucania konkretnego tematu. To pole do ruszenia swoich szarych komórek i znalezienia swojej własnej interpretacji, a nie zastanawiania się „Co autor miał na myśli?”. To muzyka idealna do słuchania w zaciszu swojego domu (jak sama nazwa wskazuje), do popłakania i do uśmiechania – opisuje zespół w notce promocyjnej.

I faktycznie nie znajdziemy tutaj dynamicznych riffów czy ekwilibrystycznych przejść na perkusji. Płyta utrzymana jest w melancholijnym klimacie i niewiele numerów („Cicho tonę” czy „Halo”)  ma tempo powyżej 120 bpm. Należy jednak zwrócić uwagę na kunszt muzyczny instrumentalistów. Utwór „Zamknij oczy” nagrany jest w metrum 3/4, natomiast „Nie spotkamy się” częściowo w 7/8. Na uwagę zasługuje również głos wokalistki – Olgi Stolarek.

Płyta wydana została przez Agora Muzyka pod patronatem Radia 357 i portalu Poinformowani.pl. CD znajduje się już w ponad 100 Empikach w całej Polsce.
– Zadbaliśmy też o to, aby znalazła się w pabianickim Empiku w Tkalni – mówi wokalistka.
Numerów Heimy można posłuchać również na portalach streamingowych – Spotify czy Tidal.

Zespół Heima to Olga Stolarek,  dwaj pabianiczanie – Paweł Pałyga, gitarzysta i Maciej Gutowski – basista. Na perkusji gra Maciej Nowacki.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zadbaliśmy też o to, aby znalazła się w pabianickim Empiku w Tkalni
.
.
.

Nigdy wczesniej krecenie klipow i wydawanie plyt nie bylo tak przystepne dla ludzi „z ulicy”. Czy sugeruje ze to kiepski zespol? Tak.

Czy sugerujesz również, że jesteś kiepskim, zakompleksionym, małym człowieczkiem? Tak!

„Rogowiecki i Brzozowicz to się na muzyce znają”