Strona główna Aktualności Z miasta Policja uprzedza: w czwartek akcja „Prędkość”

Policja uprzedza: w czwartek akcja „Prędkość”

11
W czwartek 7 kwietnia od wczesnych godzin porannych, policjanci z drogówki będą prowadzić działania pod nazwą „Prędkość”. Zaplanowana akcja ma na celu wyegzekwowanie przestrzegania przepisów dotyczących limitów dozwolonych prędkości, a w szerszej perspektywie poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Policja apeluje o nieprzekraczanie dozwolonej prędkości, gdyż zbyt szybka jazda, a także niedostosowanie jej do warunków panujących na drodze, to ciągle główne przyczyny wypadków.

– Obrażenia ciała, jakich doznają uczestnicy wypadków, często są tak poważne, że prowadzą do śmierci – mówi asp. sztab. Marzenna Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Łodzi. – Jutrzejsze działania maja przede wszystkim charakter prewencyjny po to, aby kierujący zdjęli nogę z gazu i zmniejszyli prędkość swoich pojazdów. Nie mniej jednak ci kierujący, którzy nie będą stosować się do obowiązujących ograniczeń prędkości muszą liczyć się z konsekwencjami  karnymi swoich czynów.

Przypominamy, że od 1 stycznia funkcjonariusze drogówki mogą wystawiać wyższe mandaty m.in. za przekroczoną dozwoloną prędkość. Poniżej przedstawiamy wysokość mandatów i punkty karne za przekroczoną prędkość:

➢    przekroczenie prędkości do 10 km/h – 50 zł mandatu i 0 pkt karnych
➢    przekroczenie prędkości o 11 – 15 km/h – 100 zł mandatu i 2 pkt karne
➢    przekroczenie prędkości o 16 – 20 km/h – 200 zł mandatu i 2 pkt karne
➢    przekroczenie prędkości o 21 – 25 km/h – 300 zł mandatu i 4 pkt karne
➢    przekroczenie prędkości o 26 – 30 km/h – 400 zł mandatu i 4 pkt karne
➢    przekroczenie prędkości o 31 – 40 km/h – 800 zł mandatu i 6 pkt karnych
➢    przekroczenie prędkości o 41 – 50 km/h–1000 zł mandatu i 8 pkt karnych
➢    przekroczenie prędkości o 51 – 60 km/h – 1500 zł mandatu i 10 pkt karnych
➢    przekroczenie prędkości o 61 – 70 km/h – 2000 zł mandatu i 10 pkt karnych
➢    przekroczenie prędkości od 71 km/h – 2500 zł mandatu i 10 pkt karnych

– Apelujemy o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, a także zwalnianie w miejscach, gdzie nie tylko przepisy, ale przede wszystkim zdrowy rozsądek wymaga zachowania szczególnej ostrożności – dodaje przedstawicielka policji. –  Przypominamy, że kierujący powinien być szczególnie czujny w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

W tym roku na terenie województwa łódzkiego doszło do 1061 zdarzeń drogowych. Przyczyną 78 wypadków było właśnie niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. Śmierć poniosło 9 osób, a 94 zostały ranne.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

7 kwietnia wypada w czwartek.

Patrząc na pabianickich kierowców te mandaty nie robią wrażenia albo może to, że nawet przy akcjo prędkość na drogi wyjedzie jeden patrol drogówki, bo na więcej pseudo powiatu nie stać

To policja jest powiatowa ?

Wysokość mandatu tylko ograbi mnie z ciężko zarobionych pieniędzy. Szybko się poruszam bo ciężko pracuję. Każdy mandat wymusza na mnie jeszcze cięższe zapracowanie, aby mieć na mandat. Śmieszne punkty ograniczają moją wolność osobistą i swobodę poruszania… jakiś limit nie ograniczy mnie od poruszania się dalej pojazdem gdyż musze zarobić na mandat, a zarabiam poprzez szybkie poruszanie się od klienta do klienta. Szybciej jadąc obrobię więcej klientów i zarobię na siebie i mandaty (zalegalizowane grabieże). Szybkość nie ma nic wspólnego wypadkami. To składowa niedostosowanych warunków drogowych, możliwości i stanu pojazdu oraz kierowcy na to się składa. Ja czuję się dobrze, auto… Czytaj więcej »

Tobie człowieku to nie jest potrzebna wolność ale dobry psychiatra.
Jak szef wymusza na tobie łamanie przepisów ruchu drogowego to dla niego.

Specjalista od wirusologii, specjalista od wojny, a tu, oto, specjalista od ruchu drogowego. W Polsce mamy specjalistów od wszystkiego. A robić nie ma komu.

Last edited 9 miesięcy temu by 😁😁😁

Alkohol nie ma nic wspólnego z wypadkami. Ciągle jeżdżę i nigdy nie spowodowałem nawet stłuczki. Nikt mnie tu nie będzie ograniczał jakimś zakazem jazdy po alkoholu. Jak mnie złapali, to teraz muszę pić jeszcze więcej, żeby zapić smutki a jak się napiję, to wtedy jeżdżę, żeby się odstresować. Zabrali mi prawo jazdy i mi tu ograniczają swobodę poruszania się, mam ich gdzieś, idę pojeździć.

Co najwyżej mogą nakładać mandaty za zbyt wolną jazdę, bo w tym mieście się nie jeździ tylko stoi.

No właśnie tak patrzę i ten taryfikator wcale nie taki straszny jest na mięko w mieście można jeździć z 90 jeździć i jakoś dużej szkody wrazie wpadki nie będzie

Mnie stać na to, żeby jeździć 120. Leszczu.

Można normalnie po mieście 90latac taryfikator nie jest z tego co widzę ttaki super straszny