Strona główna Aktualności Policja podsumowała weekend majowy. Kierowcy nie byli grzeczni

Policja podsumowała weekend majowy. Kierowcy nie byli grzeczni

2
Pijany sprawca wypadku w Pawlikowicach
Policjanci prowadzili kontrole drogowe przez 4 dni majowego weekendu. Nie obyło się bez mandatów, odebranych uprawnień i pijanych kierowców. 

Pabianiccy policjanci w opisywanym czasie wystawili kierującym 98 mandatów z czego 84 dotyczyły przekroczenia prędkości. Dwie osoby jechały w terenie zabudowanym o 50 km/h szybciej niż pozwalały znaki drogowe. W takich przypadkach zabierane jest prawo jazdy na 3 miesiące. Natomiast 6 mandatów otrzymali piesi.

Podczas przeprowadzanych kontroli funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny pojazdów i ważność ważność dowodów rejestracyjnych.

– Zatrzymano 14 dowodów rejestracyjnych z czego 6 za zły stan techniczny pojazdy, a 8 za brak ważnego badania technicznego – mówi st. sierż. Agnieszka Jachimek z pabianickiej policji.

Nie obyło się bez pianych kierowców. Jeden z nich zatrzymany został podczas kontroli, drugi to sprawca wypadku w Pawlikowicach, o którym informowaliśmy TUTAJ. 33-letni mężczyzna jechał Fiatem Doblo bez uprawnień mając 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W całym województwie łódzkim policja zatrzymała 99 nietrzeźwych kierujących.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

comment image

Miasto było wymarłe chyba że w niedzielę pod inter lapali.