Strona główna Styl życia Palety drewniane, pomocnik w podróży większych przesyłek

Palety drewniane, pomocnik w podróży większych przesyłek

0

Najczęściej używanymi konstrukcjami, mającymi ułatwić transport, są palety drewniane, które umożliwiają sprawny załadunek towaru na auto dostawcze, a po dotarciu do miejsca docelowego, równie sprawny rozładunek.

Wykorzystuje się je wielu sektorach przemysłu. Oprócz tego, że są cenione w branży TSL (transport, spedycja, logistyka), idealnie nadają się do magazynowania, a nawet w przypadku ekspozycji. Dzięki drewnianym paletom o wiele łatwiej jest przewozić zwłaszcza duże przesyłki. To zasługa ich solidnej konstrukcji.

Są niezawodne, a ich ładowność sięga 1500 kg

Właściwie w każdym magazynie można znaleźć palety wykonane z drewna, na których są ułożone towary, produkty czy półprodukty. Bardzo często wykorzystuje się je w branżach papierniczej, chemicznej, mechanicznej i elektromechanicznej czy samochodowej. Wielu przedsiębiorców stawia na nie ze względu na to, że są niezawodne. Przy prawidłowym użytkowaniu, mogą posłużyć nawet kilka lat. Zwłaszcza, jeśli są to palety z licencją EPAL i UIC. Gwarantuje ona ich wysoką wytrzymałość i odporność nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także na szkodliwe mikroorganizmy (standard fitosanitarny potwierdza ISPM-15).

Palety drewniane są szczególnie często wykorzystywane przy transporcie większych przesyłek. Paczki bardzo często przewożą na nich nawet kurierzy. W ten sposób o wiele łatwiej jest im je doręczyć. Jest to możliwe dzięki dużej ładowności. Mają one bardzo wysoką nośność statyczną i dynamiczną. W ten sposób można je bezpiecznie zarówno magazynować, jak i właśnie transportować. Ładowność palet wykonanych z wysokiej jakości drewna bardzo często sięga aż 1500 kg. W ten sposób bez problemu można na nich przewozić przesyłki o łącznej wadze wynoszącej ponad tonę. Tak też jest w przypadku najczęściej stosowanych w transporcie i magazynowaniu palet EURO. Warto zwrócić uwagę na to, że 1500 kg to ich nośność dynamiczna. Jeśli chodzi o nośność statyczną, ta jest jeszcze większa. Przy składowaniu wytrzymują one ponad 2 razy większe obciążenie – nawet do 4000 kg.

Do wyboru są ich różne rodzaje

W podróży większych przesyłek ważne jest, żeby dopasować paletę odpowiednio do przewożonego towaru – w szczególności jego gabarytów. Na rynku dostępne są ich różne rodzaje, co znacznie ułatwia sprawę.

Oprócz wspomnianych już palet EURO, do przewozu różnych przesyłek idealnie nadają się palety przemysłowe, które są dostępne w kilku rozmiarach. Bardzo często wykorzystuje się te o długości 1200 mm i szerokości 800 lub 1000 mm. Oprócz nich można kupić również palety niestandardowe. Są to drewniane konstrukcje robione na wymiar. Dzięki takiej możliwości przewoźnik jest w stanie idealnie dopasować kształt palety do przewożonego towaru. Trzeba tylko pamiętać przy tym, żeby miała ona również odpowiednią nośność. Niekiedy zdarza się, że palety niestandardowe są lżejsze, co oznacza, że mają mniej solidną konstrukcję.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments