Strona główna Sport Piłka ręczna Pogrom w Wieluniu

Pogrom w Wieluniu

1

Wysokiej porażki w Wieluniu doznał Pabiks. Po tym meczu rywale awansowali na 2. miejsce w tabeli, a pabianiczanie spadli na drugie… od końca.

MKS Wieluń – Pabiks Mag-Mar Pabianice 39:26 (22:12)

W wyjazdowym pojedynku z faworyzowanym MKS-em pabianiczanie musieli sobie radzić bez swojego najlepszego strzelca i 5. strzelca całej ligi – Bartosza Gościłowicza, który został zawieszony na jedno spotkanie po meczu derbowym z Włókniarzem Konstantynów. Od początku rywale dali Pabiksowi do zrozumienia, że podobnie jak w Pabianicach w pierwszej rundzie, gdy zawodnicy MKS-u wygrali 31:25, znów interesuje ich tylko pełna pula.

W 4. min gospodarze prowadzili już 3:0, ale pabianiczanie starali się utrzymywać kontakt nie dając odskoczyć rywalom. Udawało im się to jednak tylko przez pierwszy kwadrans. W 10. min było 4:2 dla MKS-u, ale od tej pory przeciwnicy zaczęli „odjeżdżać” z wynikiem.

W 16. min prowadzili już 10:5, a w 23. min po serii siedmiu bramek z rzędu było aż 17:7! Końcówka była bardziej wyrównana, obie drużyny rzuciły po 5 bramek i pierwsza połowa zakończyła się wysokim dziesięciobramkowym prowadzeniem Wielunia 22:12.

Po zmianie stron gra była bardziej wyrównana, ale trener rywali Tomasz Derbis dał pograć nominalnym rezerwowym. W sumie na listę strzelców wpisało się aż 12 przeciwników. W 40. min rywale nadal prowadzili dziesięcioma bramkami, było 28:18.

W ostatnich dziesięciu minutach i tak wysokie prowadzenie udało im się jeszcze podwyższyć odskakując na 13 bramek (32:19 w 50. min). Taką różnicą goli zakończyło się to spotkanie, bo ostatecznie MKS wygrał 39:26.

Dobre zawody rozegrali dwaj bramkarze MKS-u – Andrzej Walocha i broniący w końcówce Patryk Kolanek. Zawodnikami meczu wybrano Roberta Pawelca z MKS-u (6 bramek) i Marcina Trojanowkiego z Pabiksu (8 bramek).

Po tym meczu, wobec porażki w Sierpcu AZS-u UW Warszawa 23:24, MKS Wieluń dla którego była to trzecia wygrana z rzędu awansował na pozycję wicelidera. Pabiks zaś spadł na przedostatnie miejsce w tabeli.

MKS: Kolanek, WalochPiwnicki, Torchała i Pawelec po 6, Bernaś i Gałat po 5, Majda i Olbiński po 3, Młodzieniak, Janik, Famulski, Łuczak i Madeła po 1, Kleszcz.

Pabiks: Wężyk, GrzankaTrojanowski 8, Nowicki i Kiełbasiński po 4, Stegliński 3, Stawicki i Pieczyński po 2, Walocha, Ł. Pietrzykowski i Borsuk po 1, Pielesiak, Zajączkowski.

Tabela za Warszawsko – Mazowiecki Związek Piłki Ręcznej:

REKLAMA
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

B R A W O. Podobno w Konstantynowie oszukali ich sędziowie.