Strona główna Aktualności Z miasta Podziel się pomysłami na lepsze Pabianice. Magistrat uruchamia specjalną platformę

Podziel się pomysłami na lepsze Pabianice. Magistrat uruchamia specjalną platformę

22

Co należałoby zrobić w mieście, aby pabianiczanom żyło się lepiej, jak poprawić jego wizerunek, które obszary wymagają najpilniejszych zmian? Swoimi pomysłami w tym zakresie mieszkańcy będą mogli dzielić się z władzami Pabianic (i pracownikami magistratu) dzięki elektronicznej platformie. 

To nowość w ramach projektu „e-Pabianice”. Posłuży do konsultacji oraz wymiany informacji o sprawach ważnych dla miasta.

– Za pośrednictwem platformy partycypacji społecznej pabianiczanie, chociaż nie tylko, będą mogli zadawać pytania, oceniać, komentować, a także dzielić się pomysłami, nadsyłając teksty, filmy czy projekty – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy magistratu. – Najciekawsze komentarze zamierzamy nagradzać, a najkorzystniejsze zaproponowane rozwiązania mają szansę na realizację.

Urząd Miejski postawił właśnie przed mieszkańcami pierwsze „wyzwanie”, pytając: „Jak wyobrażasz sobie odnowiony park Wolności?”. I zachęca do dzielenia się propozycjami. Najciekawsza wypowiedź zostanie nagrodzona.

Gdzie zamieszczać tę i inne? Platforma działa pod adresem https://e-pabianice.pl/. Korzystanie z niej wymaga zarejestrowania się z adresu mailowego lub przez Facebooka. Użytkownikami mogą być zarówno dorośli, jak i osoby nieletnie (za zgodą opiekunów).

Miasto uruchamia internetową platformę dzięki dofinansowaniu, jakie na projekt „e-Pabianice” otrzymało z Urzędu Marszałkowskiego (objął on też m.in. zakup systemu elektronicznego liczenia głosów i transmisji on-line obrad rady miejskiej oraz elektroniczny obieg dokumentów).

– Inspiracją była platforma, która sprawdziła się w Warszawie i za pośrednictwem której mieszkańcy stolicy dzielą się pomysłami i opiniami na różne tematy – dodaje rzecznik.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jedno pytanie Po Co ?
W jakim celu zakładać platformę
skoro problemem jest to
ze urzędnicy nie słyszą mieszkańców ?
Wystarczy przejrzeć dyskusję na epa info w komentarzach
Lub w gazetach drukowanych
i już wiadomo co ludzi boli
lub jakie mają uwagi żeby coś zmienić .
Po co kolejna platforma ?
jak jest Budżet Obywatelski
I jest problem
żeby zrealizować pomysły
zgłoszone i wygrane przez mieszkańców
Wystarczy zobaczyć jakie pomysły zgłosili mieszkańcy i już można wybrać jakiś warty do zrealizowania .
Po co budować kolejną szkołę ?
jak jest problem z utrzymaniem tych co istnieją.

Mam pierwszy wniosek.
Proszę by Mackiewicz i cała jego banda zniknęli z tego miasta .
Wygrywając wybory ,na następne 5 lat to miasto upadnie już całkowicie ,gdyż rządzą nim nieroby i ludzie którzy doją to miasto .
Wiec panie Mackiewicz oszczędź pan wstydu odejdź pan.
Mamy jeszcze nadzieje ze Prokuratura zajmie się panem za te przekręty z prawkiem i wtedy miasto będzie uratowane

Chyba drugi…

Ja już mam pierwszy wniosek racjonalizatorski! Wzorem „żółtych kamizelek” rozgonić na 4 wiatry dziadostwo z Zamkowej, nugusów z KC PO i BSR, którym nic się nie chce, bo przyspawali się do koryt parę lat temu i w d… mają miasto i jego mieszkańców! Jedyne co potrafią to wprowadzać nowe podatki i opowiadać bajki jak to są „ponad podziałami”! To jedyna droga ludzie, bo inaczej lata świetlne miną nim cokolwiek tu się zmieni na lepsze!

Lepiej się czujesz ? Zdjęli ci biały kaftan i chcesz żółtą kamizelkę aby się szybciej przyspawać do koryta przed następnymi wyborami ? Powodzenia !

zwykły mail za 0 pln by wystarczył. Ale oczywiście Pinokio wyda $$$ na platformę 🙂

No to spróbujmy
Ta platformę 😊😊😊
Ja proponuję :
Kiedy będą już zakończone i oddane prace termomodernizacyjne w szkołach
na terenie Pabianic
Żeby Ci którzy nadzorowali z urzędu :
Pan od projektu
Pan od inwestycji
Przyszli do tych przedszkoli i szkół
Spotkali się z rodzicami
Z nauczycielami
Z obsługą techniczną tych szkół
Z Radami Rodzicow
Oraz Dyrekcja
i zapytali
czy są zadowoleni z przeprowadzonych prac ?
Czy jest coś jeszcze do zrobienia ?
Do poprawienia ?

Zalatwmy sprawy bieżące …

Ogólnie racja, ale ja bym w to dyrekcji nie mieszał, bo chodzą na smyczy wszelakich urzędów i robią w gacie przed krytyką.
Rodzice ? Różnie bywa, czasami mają pomysły z kosmosu. Na rozmowy potrzebny rzeczowy menago. Może spróbujesz ?

myślę że na każdym podwórku szkolnym jeśli ktoś chce poznać opinie mieszkańców znajdzie się kilka osób, które podsumują co było zrobione dobrze ? co jest niedopatrzone ? o czym w ogóle nie pomyślano ? a co można naprawić w ramach reklamacji ? nie mogę się wypowiadać za wszystkich rodziców i wszystkie szkoły. Ale na moim poletku chętnie podejmę wyzwanie. chodzi o to żeby mieć odwagę i spotkać się w cztery oczy porozmawiać, wysłuchać wyjaśnić lub poprawić jeśli coś szwankuje . A nie chować się za barierą urzędu czy portalu internetowego. jak i tak nikt tego nie wykorzysta, żeby coś poprawić.… Czytaj więcej »

Czas pokaże kto dał ciała…

Prawda rodzice często mają pomysły z kosmosu .
Zgadzam się z Tobą w 100% .
Wymyślają z kosmosu że chcą,
żeby było czysto, ciepło,
oddane przed rozpoczęciem roku szkolnego lub sezonu grzewczego
i inne takie fanaberie, paranoja !
Takie głosy należy wyrzucić do kosza
i poczekać na jakąś sensowną propozycję polityczną czy coś .

Nie przeginaj spraw oczywistych.
W jednej ze szkół brakowało papieru toaletowego a mamusia dzidziusia domagała się lodowiska przy szkole. I to jest w porządku , wg ciebie ?

No 😊 I co z tym papierem ? Problem rozwiązany ? czy teraz już dzieci mają papier w toaletach? Mydło ? Podstawowe artykuły chigieniczne ? Bo jeśli teraz myślimy o stawie na strzelnicy To czym się różni ten odjechany pomysł Od lodowiska przy szkole ? Tylko tym, ze jeden był zgłoszony przez Rodzica, a drugi teraz przez Internet jest pilotowany przez urzędnika . A czy w jednym i w drugim przypadku Ktoś sprawdził, porozmawial o przyziemnych i podstawowych sprawach ? Podejrzewam ze każdy założył ze jest ok. I odfruneli . zwracam uwagę żeby nie odlatywac w chmury, trzeba się spotkać… Czytaj więcej »

@Jan
Idź i sprawdź.
Jest różnica w pomysłach.
Normalność się kłania.

Mi sie marzy przedłużenie Świetlickiego i asfaltowa droga do Hermanowa od Świętokrzyskiej.

To bardzo dobry pomysł !
Był kiedyś projekt drugiej obwodówki od Myśliwskiej, aż za Strzelnicę ( park Wolności ), no i d…, a to byłoby szatańskie przebicie !
Jednak UM wolał sprzedać działki pod zabudowę, niż wybudować traktat dla ludu…

Yan, nie wiem czy się orientujesz (bo chyba nie za bardzo). Projekt powstał, owszem, w latach 80. Wówczas przy Strzelnicy były pola, teraz jest tam rozbudowujące się ciągle osiedle mieszkaniowe. Gdzie masz zamiar wybudować tam obwodnice? Między domami? Chyba cię pogięło!

Z tego co mi wiadomo to właśnie powodu że w planach była droga część działek przy szpitalu jest niezabudowana do tej pory. W obecnych mapach jest osiedle i ulice – nawet je widziałem. Podobno bardzo zagmatwana sprawa. Temat mi znany znam 3 osoby mające tam działki. Obwodnica niby miała koło szpitala przebiegać zaraz za zakrętem i skrzyżowaniem z ul. 15PPW

Zgadza się…
Dodam więcej… Gdy zapadła decyzja o budowie Zagłębia Górniczo Energetycznego Bełchatów, był projekt budowy niby takiej szybkiej „ Gierkówki „ z Łodzi, właśnie do Bełchatowa.
I od niej w okolicach Młodzieniaszka miało być fru…, aż do 15 z Łaską. To miała być druga obwodnica odciążająca nasze miasto.
Wtajemniczeni, nawet działki zaczęli kupować „ na trasie „ aby lepiej spieniężyć, no i d… . Nie powstała „ G „, nie powstała obwodnica. hektary poszły pod zabudowę i po herbacie…

@Nikka
Chyba ciebie pogięło !
Czytasz, czy obrazki oglądasz ?

W 21 wieku w duzym mieście brak lodowiska.Z pewnoscią byłoby miło spotykać mieszkanców na lodowisku, niż pod budką z piwem lub w melinie z dopalaczami.

Tak zgadza się , Ale to jest możliwe w kilku przypadkach – lodowisko zasponsoruje dla mniasta prywatny sponsor -lodowisko będzie prywatne i komercyjne -miasto będzie miało zdrowe finanse zeby prowadzić taką infrastrukturę . Będzie praktyk manager który takie obiekty poprowadzi z korzyścią dla mieszkańców i z sensownym wynikiem finansowym . Proszę popatrzeć na MOSIR hektary terenu z który korzystają klubowicze A szersza rzesza mieszkańców korzysta z lewityna ( dziękujemy ) I na dniach powiatu z koncertów . A tak wykorzystanie tych obiektów Jest słabe. Jeśli lodowisko na być żeby zatrudnić kilka osób na państwowych etatach Hmmm…. Jeszcze czegoś potrzeba w… Czytaj więcej »