Strona główna Sport Sport młodzieżowy Podwójny mistrz województwa Karol. Wszyscy pabianiccy tenisiści z medalami

Podwójny mistrz województwa Karol. Wszyscy pabianiccy tenisiści z medalami

0

W dniach 15-17 stycznia w Pabianicach odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w kategoriach U14 i U18. Wśród tenisistów biorących udział w zmaganiach znaleźli się zawodnicy PKT Pabianice.

U14

Karol Załoga w grze pojedynczej zdobył tytuł mistrza Województwa Łódzkiego w kategorii młodzików pokonując w finale Marcina Dójczyńskiego (Miejski Klub Tenisowy Łódź) 6/1 6/0. Poza tym w grze deblowej razem ze swoim turniejowym partnerem Janem Kaczorowskim (miejski Klub Tenisowy Łódź) również wywalczył złoty krążek.

W kategorii młodziczek w grze pojedynczej reprezentantki PKT Pabianice Wiktoria Pastuszyńska i Lena Miszczak zakończyły swoje turniejowe zmagania na ćwierćfinałach. Natomiast w grze podwójnej skumulowały swoją siłę i zajęły wysokie trzecie miejsce.

U18

W kategorii juniorów w grze pojedynczej na trzecim stopniu uplasował się Oskar Szymczak, który po pierwszym secie w półfinale prowadził, ale ostatecznie po zaciętej batalii przegrał ze swoim rywalem Lechem Gontarem (MTK Łódź) 2/6 7/5 10/4.