Strona główna Na sygnale Kryminalne Po siedmiu latach zapadł wyrok ws. dyrektorek z przedszkola przy ul. Żytniej

Po siedmiu latach zapadł wyrok ws. dyrektorek z przedszkola przy ul. Żytniej

25
Zofia K.
Dwie dyrektorki oraz księgowa wyprowadzały pieniądze z kasy przedszkola nie płacąc składek ZUS za pracowników. Najpierw zapadł wyrok na księgową, teraz skazane zostały kolejne oszustki.

Sprawa zakończyła się na jednym posiedzeniu, bowiem prokurator doszedł do porozumienia z obrońcami pokrzywdzonych ws. wyroku. Sąd jednak miał wątpliwości i podwyższył zaproponowaną karę.

Sędzia Tomasz Krawczyk skazał Zofię K. i Renatę Ł. skazał odpowiednio na rok i 9 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, a w okresie próby zobowiązał je do meldowania o jej przebiegu co trzy miesiące. Obie oskarżone mają zapłacić grzywny i zwrócić przywłaszczone pieniądze.

Renata Ł.

– Na rzecz gminy Pabianice mają uiścić kwoty: Zofia K. 307 tys. zł, a Renaty Ł. 73 tys. zł, w terminie trzech lat od uprawomocnienia się wyroku – mówił sędzia Krawczyk.

Kobiety nie mogą też zajmować stanowisk kierowniczych w placówkach oświatowych – Zofia K przez pięć lat, Renata Ł przez trzy lata.

Wyrok na księgową zapadł na początku roku (SZCZEGÓŁY).

źródło: Radio Łódź

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Słabe te wyroki

czyli się opłacało!

nie wiem czy się opłacało, muszą zwrócić to co zagarnęły plus grzywny czyli będą teraz , te pieniądze które zarobią lub uzyskają ze sprzedaży swych dóbr oddawać, a nie mało tego jest

W siedem lat mogły te pieniądze pomnożyć kilkukrotnie.

Pomnożyć kilkukrotnie ? Gdzie tak pieniądze dają za darmo ?

jak , z aktem oskarżenia? żadna instytucja finansowa , po sprawdzeniu ich w bazie danych nie chciała mieć z nimi nic wspólnego, są wykluczone, mnożyć to będą się teraz ich długi i bardzo dobrze

A kiedy wyroki dla tych , co je kryli?

siedem lat bo papuga musi dotrzeć do sędziego nic tylko kraść miliony

A kto jest odpowiedzialny że strony UM za brak kontroli przez tyle lat co skutkowało taką defraudacją i kiedy tej osobie przedstawi się zażuty?

Widzisz…., a nigdy… Urząd miasta przelewał pieniądze na konto przedszkola, a księgowa z dyrektorka płaciły składki za pracowników albo nie…. I tak latami…( super nadzór miasta) A jak spojrzysz w archiwum to dyrektorka, co drugi rok dostawała nagrodę od prezydenta na dzień nauczyciela… Groteska….

Wtedy prezydentem był Dychto. Dobrze aby zabrał głos w tej sprawie.

7 lat ? Żenada. Państwo z kartonu

Straty miaata byly nie mniejsze niz 2 mln
a musza oddac 400 tys
Zaklad ze miasto umorzy dochodzenie swoich roszczen?

Co to znaczy „Umorzy dochodzenie swoich roszczeń” ?
Nie znam się ale się wypowiem

Tzn. Ze miasto bedzie czekalo az sad lub komornik załatwi to w swoim czasie, wg swoich procedur.
Komornik rozłoży ręce, skazana bedzie wplacac po 20 zł, przez 3 lata bo bedzie grozba odwieszenia kary.
Miasto nie bedzie zainteresowane zeby przypominac sie o swoje roszczenia lub zeby pomoc wskazac majatek do sciagniecia .
Po 3 latach zawiasow miasto nie bedzie mialo bata i argumentu na splate ukradzionych pieniedzy
Umorzy dochodzenie swoich roszczen tzn.
Machnie ręką, zapomni, nie bedzie wychodzic przed szereg, bedzie mialo w du…ie
Skoro wg informacji prasowych 1,6 mln przestalo miec znaczenie
to jakies drobne 400 tys tym bardziej

Sąd nakazał zwrot przywłaszczonego mienia. Prawdopodobnie większość jest już zwrócone, więc chyba słabo śledzisz te doniesienia prasowe, bo już o tym było dawno napisane, że kasę zwracają, zanim jeszcze wyrok zapadł. Nie wiem ponadto gdzie ci coś zniknęło 1,6 mln, bo ni cholery się nie mogę doliczyć według twojego rachunku. Przede wszystkim to oskarżone były trzy a w tym artykule jest mowa o dwóch. Więc twoje wyliczenia nie mają racji bytu. Co do egzekucji, to od jakichś dwóch lat jest tak, że jeśli ktoś nie zapłaci małej grzywny choćby za kradzież czekolady albo za przekroczenie prędkości to sąd zamienia na… Czytaj więcej »

Skoro piszesz PRAWDOPODOBNIE
to reszta Twoich wywodow nie ma znaczenia .

Prokurator powiedzial
Przyczynily sie na szkode nie mniejsza niz 2 mln zł
2 mln -400 tys =1.6 mln zł

https://epainfo.pl/rusza-proces-bylych-dyrektorek-pm-nr-4-nie-przyznaja-sie-do-winy/

O ilosci pieniedzy juz zwroconych informacji brak

We trzy się przyczyniły na szkodę 2 milionów. Teraz dwie mają oddać prawie 400 tysięcy. Czy przeczytałeś tu ile oddała, lub ile ma oddać trzecia ? Naprawdę nie potrafisz się doliczyć czy tylko udajesz głupiego ? Czy to, że w artykule nie ma informacji ile już oddały oznacza, że nie oddały ? A to cytat z linku, który podałeś: Zofii K. udowodniono, że przelała na swój prywatny rachunek bankowy nie mniej niż 307.033 zł, natomiast Renacie Ł. – przywłaszczenie 83.000 zł (większy finansowy udział w przestępstwie miała księgowa, gdyż w jej przypadku było to 1.625.714 zł). Wybitnie świadczy o tym,… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by Michal

Potwierdziles slowa prokuratora
Szkoda byla nie mniejsza niz 2mln zl

Pokaz jakis link lub dowod wplaty
ile juz pieniedzy zostalo zwrocone
Mniej wydasz na meliske

Myślałem, że za kradzież to się idzie siedzieć. Czytam dziecku bajeczki o policjantach jak łapią złodzieja. Oczywiście główny bohater to policjant. Później wsadzają do aresztu itd. Muszę zmienić na nowsze wydanie…. Bo widzę jakieś aktualizacje 😁

Do aresztu to już może wsadzić, co najwyżej, sąd, na wniosek prokuratora. Musisz mienić wydanie na Kodeks Postępowania Karnego.

Last edited 1 rok temu by Miruś

Czy sprawa była tak zawiła, że dopiero po 7 latach zapadł wyrok? To najlepszy dowód na opieszałość prokuratury i sądów!

Buahahahaaaaaa. Ukradniesz milliony, spłacasz 73 tys zl, wyrok w zawiasach rok na 3 lata. Nic, tylko kraść. Kpina jakaś

Buahahahaaaaaa. Ukradniesz milliony, spłacasz 73 tys zl, wyrok w zawiasach rok na 3 lata. Nic, tylko kraść. Kpina jakaś.