Strona główna Styl życia Gdzie kupić podręczniki do liceum w niskich cenach?

Gdzie kupić podręczniki do liceum w niskich cenach?

1

Chociaż wakacje w pełni, wrzesień zbliża się nieubłaganie, a wraz z nim początek nowego roku szkolnego. Gorący okres zakupów wyprawki szkolnej od flamastrów, piórników i plecaków na podręcznikach szkolnych skończywszy. Te ostatnie to zazwyczaj najdroższy zakup, nic więc dziwnego, że wielu rodziców szuka sposobu, aby znaleźć podręczniki jak najtaniej.

Jakie są orientacyjne koszty kompletu podręczników?

W zależności od księgarni, szkoły, klasy i języka obcego w szkole, komplet podręczników waha się od 350 zł do nawet 600 zł. Kwota ta uwzględnia też potrzebne zeszyty ćwiczeń, jednak wciąż dla wielu rodzin może być dużym obciążeniem. Dodatkowym kosztem mogą okazać się podręczniki do drugiego języka obcego, książki językowe to duży wydatek, z którym także trzeba się liczyć.

Jak wybrać księgarnię?

Wyboru księgarnii powinniśmy dokonać w zależności od tego, kiedy kupujemy podręczniki do liceum. W trakcie wakacji w tradycyjnych księgarniach ceny będą takie jak wcześniej, jednak im bliżej września ceny mogą rosnąć, szczególnie książek, które cieszą się dużą popularnością, a ich dostępność może być niewielka.

Zdecydowanie lepszym wyborem mogą okazać się księgarnie internetowe, gdzie książki z reguły są tańsze i lepiej zaopatrzone np. w księgarni Tania Książka znajdziesz niezbędne podręczniki do liceum. Zaletą tych księgarni jest wygoda, zakupu dokonujemy w komfortowy sposób, bez konieczności stania w kolejkach.

Dobrym rozwiązaniem jest jednocześnie zakup całego kompletu podręczników i zeszytów ćwiczeń, wtedy wyższa cena całości zakupu zapewni nam darmową wysyłkę. Internetowe księgarnie często oferują też zniżki i rabaty, a przy zakupie podręczników obniżone ceny na artykuły i przybory szkolne, a także na wszelkiego rodzaju pomoce dydaktyczne.

Jak zaoszczędzić?

Jednym ze sposobów na zakup książek do liceum w mniejszej cenie jest wybór podręczników z drugiej ręki. Istnieje wiele komisów z używanymi książkami do szkół o wiele niższych cenach. Takie miejsca wyceniają książki w zależności od ich popularności i popytu na nie, ale przede wszystkim od ich stanu. W takich miejscach komplet książek może kosztować aż o 40% mniej.

Warto również poszukać już starszych uczniów, którzy być może chcieliby pozbyć się swoich podręczników i od nich je odkupić, takie lokalne akcje sprzedaży książek mogą odbywać się w szkole po zakończeniu roku lub na samym początku roku. Mimo oczywistych zalet – niższa cena czy ekologia – trzeba się niestety też liczyć z obniżonym standardem takich podręczników, co dla niektórych może być odpychające.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Na rynku na moniuszki. Kupuje od lat od faceta.nowe i używane w dobrych naprawdę cenach. Albo na wymianę.