Strona główna Na sygnale Pijany 16-latek szedł ekspresówką

Pijany 16-latek szedł ekspresówką

7
O w sobotę o godzinie 21.40 dyżurny pabianickiej komendy otrzymał zgłoszenie, które mogło zakończyć się tragicznie. Pieszy poruszający się drogą ekspresową S14 przed węzłem Rypułtowice stanowił ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Mężczyzna, będący niewidocznym dla kierowców ze względu na brak odblasków, znajdował się w miejscu, gdzie ruch pieszych jest surowo zabroniony. Natychmiast na miejsce wysłano patrol policji.

400 metrów przed zjazdem na drogę krajową nr 71 mundurowi zauważyli 16-letniego chłopca, spacerującego poboczem. Miał na sobie ciemną odzież i nie posiadał żadnych odblasków, co tylko zwiększało niebezpieczeństwo jego obecności na ekspresowej trasie. Okazało się, że młody mieszkaniec gminy Pabianice zgubił się wracając z miasta do domu.

W rozmowie z funkcjonariuszami nastolatek przyznał, że nie pamiętał drogi powrotnej do swojego miejsca zamieszkania, a telefon mu się rozładował, uniemożliwiając skorzystanie z nawigacji. Policjanci postanowili go natychmiast przewieźć do komendy, gdzie poddano go badaniu stanu trzeźwości. Wyniki były zaskakujące – 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Ostatecznie chłopiec został przekazany pod opiekę ojca, który musi teraz zmierzyć się z konsekwencjami nieodpowiedzialnego zachowania swojego syna. Młody mieszkaniec gminy Pabianice będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem rodzinnym, gdzie zadecyduje się o ewentualnych sankcjach i środkach wychowawczych.

 

REKLAMA
Poprzedni artykułZbudujmy bezpieczny świat, czyli Agrafka przeciwko przemocy
Następny artykułBudowa nowego przystanku kolejowego na finiszu
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wracał od Ukrainek z Dedala może 🙂

Czy tam faktycznie jest ekspresówka?

Oczywiście że nie, s14 łączy S8 z a2, ten odcinek drogi to droga krajowa nr 14 klasy GP – dk o ruchu przyspieszonym. Co ciekawe w Polsce zakazana jest jazda rowerem na autostradach i ekspresowkach więc nie na tym odcinku, jednak wiezdzajac tam rowerem łamiemy znak B-9 za który grozi mandat 50-200 zl i tyle. Ciekawe co na to policja – oczywiście to nie odnosi się do tego pieszego ale nie szedł po ekspresówce a po dk więc i konsekwencje mniejsze pewnie. Ponadto gdzie węzeł ryplutowice a gdzie dk71 ?? Na dk 71 zjedziemy z s14 na węźle Pabianice północ… Czytaj więcej »

Last edited 12 dni temu by Rolnik

Oczywiście że nie, s14 łączy S8 z a2. Natomiast węzeł ryplutowice znajduje się na drodze krajowej nr 14 o klasie GP – dk o ruchu przyspieszonym. Ponadto gdzie ten węzeł a dk 71??? Na węźle ryplutowice zjedziemy na drogę gminną a żeby zjechać na dk 71 musimy być na s14 na węźle Pabianice północ. Co ciekawe zakaz jazdy rowerem występuje w Polsce na autostradach i ekspresowkach więc poruszając się po dk 14 w tym miejscu łamiemy jedynie zakaz B-9 za co grozi mandat 50-200 zł i tyle. Ciekawe co na to policja? Nie wiem jak to się ma tego pieszego… Czytaj więcej »

Zgłoszenie mogło zakończyć się tragicznie? XD

Ogoliły go w Dedalu i puściły w skarpetkach 🤦🏻🤦🏻🤦🏻

Drugi komentarz o Dedalu, co tam się dzieje?