Strona główna Aktualności Z miasta Pierwszy kombinezon rozdany. Może uratować życie

Pierwszy kombinezon rozdany. Może uratować życie

2
fot . straż miejska
Chwycił mróz, a strażnicy miejscy zaczęli rozdawać specjalne kombinezony, które mogą uratować życie bezdomnym. Pierwszy taki kombinezon ma już właściciela. 

Strażnicy otrzymali 5 kurtko-śpiworów od Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Mają dostać jeszcze 10 sztuk. Zakupem i dystrybucją zajmuje się Fundacja Skarbowości im. Jana Pawła II.

Kombinezon ma kilka warstw. Z zewnątrz to klasyczny przeciwwiatrowy softshell, w środku ciepły polar. W mroźne dni może uratować przed wyziębieniem osoby przebywające w nieogrzewanych pustostanach. Pierwszy taki kombinezon trafił już do bezdomnego z Pabianic, który zamieszkuje poddasze w pustostanie. Mężczyzna jest znany strażnikom miejskim.

– Wiemy, że na pewno z niego skorzysta. Mamy też wytypowane inne osoby, które otrzymają od nas kombinezony – mówi Tomasz Makrocki komendant straży Miejskiej.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ale wystrój świąteczny jest. Tylko ta świeczka -trochę niebezpiecznie.

Bezdomny z Pabianic, który zamieszkuje poddasze w pustostanie, który to nie jest pustostanem gdyż zajmuje go bezdomny, który nie jest bezdomnym gdyż mieszka w na poddaszu w pustostanie, który….