Strona główna Aktualności Z miasta Pierwsze transporty z Pabianic jadą dziś na granicę z Ukrainą

Pierwsze transporty z Pabianic jadą dziś na granicę z Ukrainą

10
Zbiórka w firmie EMKO
Część pabianiczan przekazuje realne wsparcie naszym wschodnim sąsiadom, którzy zostali zaatakowani przez Rosję. Trwają zbiórki produktów pierwszej potrzeby. Dziś wyjeżdżają pierwsze transporty. 

– Jedziemy dziś po godz. 20.00 na granicę. Zawieziemy potrzebne rzeczy i przywieziemy do Pabianic 14 osób, kobiety z małymi dziećmi. Jedziemy dwoma busami – mówi Krzysztof Rąkowski, przewodniczący rady miejskiej, który zaangażował się w akcję pomocy uchodźcom.

Na granicę z Ukrainą jedzie też Michał Pietrzak, szef pabianickiego sztabu WOŚP. – Dziś pierwszy transport, w środę kolejny. Myślę, że wyjazdy będą organizowane sukcesywnie, bo w stronę Polski kierują się tysiące uchodźców – informuje Pietrzak.

Rzeczy pierwszej potrzeby, głównie artykuły higieniczne i te dla małych dzieci (mleko w proszku, pieluchy itp.) zbierane są (bądź będą) w kilku punktach w mieście.

– Potrzeba dużej ilości powerbanków. Wojna rozdziela rodziny, które chcą być ze sobą w stałym kontakcie, a rozładowany telefon to uniemożliwia – dodaję Rąkowski.

Wspomniane rzeczy można przekazywać od poniedziałku do soboty w godz. 10.00-18.00 w placówce opiekuńczo-wychowawczej przy ul. Sejmowej 2.

Wszystkie dary przyjmowane będą w poniedziałek 28.02.2022, w godzinach 16.00-19.00, w siedzibie Lewicy w Pabianicach, przy ulicy Traugutta 2.

Zbiórka prowadzona jest też w siedzibie OSP Pabianice ul. Jutrzkowicka 85/87. Niedziela 10:00-12:00, 17:00-19:00, poniedziałek, wtorek, środa 16:00-19:00.

W dniach 1-4 marca zbiórka prowadzona będzie w Pabianicach przy ul. Grabowej 14/16 Sklep garmażeryjny Kaczorowski w godz. 8.00 – 17.00.

Inne miejsca zbiórek, w innych miejscowościach prosimy dodawać w komentarzach.

O kontakt proszone są też osoby, które mogą zapewnić zakwaterowanie uchodźcom z Ukrainy. W tej sprawie ma się zebrać Powiatowy Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Najpotrzebniejsze rzeczy:

– środki opatrunkowe,
– środki odkażające, opaski służące do tamowania masywnych krwotoków
– latarki,
– baterie, powerbanki,
– odzież termiczna,
– koce termiczne, folie NRC
– termosy,
– suchy prowiant,
– środki czystości,
– karimaty, śpiwory.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Na ulicy Nowej 7 w Pabianicach też zbierane są datki na pomoc. Dziś po drugiej w nocy rusza pierwszy transport. Ukraińska rodzina mieszkająca w Pce zbiera rzeczy.

Jutro zbiórka rusza od 9:00

Jutro zbiórka na ul. Nowe 7 w firmie Emko znów rusza od godz 9:00. W poście Pana Jakuba jest opisane co potrzeba:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4823318784441838&id=347220918718336

Spotkajmy się dzisiaj – niedziela 27 lutego 2022 o godzinie 15:00 – na cmentarzu w Pabianicach przy pomniku i grobach żołnierzy radzieckich z II Wojny Światowej pokojowo manifestując przeciwko rosyjskiej napaści na Ukrainę. Zapraszam wszystkich, którzy chcą i umieją wyrazić swoje oburzenie przeciwko okrutnej wojnie wywołanej przez Rosjan. Proponuję: 1. Zaprotestujmy w ciszy, w milczeniu z powagą chwili i z szacunkiem dla miejsca spoczynku rosyjskich żołnierzy. 2. Można przynieść kartkę z wydrukowanym antywojennym hasłem ale bez obraźliwych tekstów wobec Rosji i Rosjan. Kartki udostępnię też na miejscu. 3. Zapalmy znicze pod pomnikiem rosyjskich żołnierzy jako wyraz sprzeciwu przeciwko napaści Rosji… Czytaj więcej »

👍👍👍

Ważna informacja, prośba żeby ograniczyć dostawę odzieży.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5063396693723520&id=485919878137914&sfnsn=mo

Panie Krzysztofie, gdzie dostarczyć te powerbanki? I do kiedy? Zamówienie dojdzie do mnie dopiero we wtorek, czy to nie za późno? Wyrazy szacunku K.

Nie jest za późno, proszę dostarczać do każdego oficjalnego miejsca zbiórki. Zbiórka o której ja pisałem jest na ul. Nowej w Pabianicach

Miejsce zbiórki : Ksawerów ul Zachodnia 40 siedziba firmy Budowa Kotłów Grzewczych Odbiór przez fundację w środę 02.03.2022 r. w godzinach południowych. Fundacja Dziedzictwo Kresowe LISTA NAJBARDZIEJ NIEZBĘDNYCH PRODUKTÓW – artykuły medyczne: apteczki medyczne i środki pierwszej pomocy, bandaże, plastry, wata, płyny odkażające, woda utleniona, rękawiczki jednorazowe, – podstawowe leki: leki przeciwbólowe i przeciwzapalne; – artykuły dla dzieci i niemowląt: pieluchy, gotowe dania, mokre chusteczki, artykuły higieniczne; – artykuły gospodarstwa domowego: naczynia kuchenne, termosy, koce zwykłe i termiczne, śpiwory, karimaty, pościel, ręczniki, materace dmuchane, łóżka rozkładane, latarki, świece, płyn do naczyń; – artykuły higieniczne: szampony, żele pod prysznic, pasty i… Czytaj więcej »