Strona główna Na sygnale Wypadki Skoda dachowała na S8. Pasażerka nie żyje

Skoda dachowała na S8. Pasażerka nie żyje

18
Do tragicznego wypadku doszło w sobotę przed godz. 9.30 na trasie S8 tuż przy węźle Róża.

Zablokowana jest jezdnia w stronę Sieradza. Policja zorganizowała objazdy. Jak doszło do wypadku?

Według informacji przekazanych przez policję, 25-latek kierujący Oplem podczas włączania się do ruchu (zjeżdżał z S14 na S8) nie ustąpił pierwszeństwa 30-latce kierującej Skodą Fabią. Kobieta, aby uniknąć zderzenia gwałtownie skręciła kierownicą i straciła panowanie nad pojazdem. Auto dachowało. W wyniku wypadku zginęła 55-letnia pasażerka Skody (mieszkanka Łodzi). Kierująca została zabrana do szpitala przez załogę śmigłowca LPR.

Utrudnienia w ruchu mogą potrwać kilka godzin

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czy Policja wie co to znaczy „włączać się do ruchu”? Skoro kierujący zjeżdżał z s14 to nie mógł włączać się do ruchu gdyż cały czas był w ruchu.

Pan się źle nie wyraził. Jak rozumiem tylko cytował Pan Policję.

Włączał się do ruchu na S8

Brak słów. Tyle pasów i nie potrafił prawidłowo się włączyć do ruchu. Żal mi jest Was nieudacznicy. (Nasze dzieci )
W życiu nie ogarniecie jak się oddycha bez telefonu

Czyli on nie ustąpił a ona zle wykonała manewr . . Oboje mogą się obwiniać.

Ty mario fachowcu od przepisów, jak dziewczyna jedzie prosto a gosc jedzie pasem włączeniowym to co on w/g ciebie robi idioto

Przeczytaj sobie idioto czym jest włączanie się do ruchu.

Dlaczego nazywasz mnie idiotą? Jeżeli masz prawo jazdy, zdaj je, dla dobra twojego(celowo pisze z małej litery, choć z reguły tego nie robię) i innych uczestników ruchu. A tak generalnie to Chawala Ukrainie!

Tylko współczuć córce że straciła mamę a druga sprawa to brak wiedzy u młodego kierowcy który być może pomylił zasady… Tam nie ma pasa zanikającego by on miał pierwszeństwo ale tam znajdują się jak na każdym węźle pasy rozbiegowe tzw włączeniowe i tu leży problem . Po prostu kierowcy mylnie oczekują że na węzłach mają pierwszeństwo a jest odwrotnie. Innego alibi dla niego nie ma. Jest tam tak szeroko mało tego są 2 pasy zrzucające ruch o długości prawie km że tylko bez urazy ” kupujący prawko za worek pyrkow” nie wykorzysta by bezpiecznie włączyć się płynnie w tor jazdy… Czytaj więcej »

Kto, jadąc na jakimś zanikającym pasie, ma pierwszeństwo ?

Last edited 11 miesięcy temu by TenKiero

Ja się na tych nowych zasadach ruchu drogowego nie znam, ale czy nie wprowadzili mało czytelny przepis apropo jazdy na „suwak”? Dobry prawnik i jeszcze kierująca skoda będzie sprawcą.
Życzę spokojnej niedzieli.

Nie znasz się. Jazda na suwak dotyczy sytuacji kiedy na drodze z jakichś przyczyny doszło do zatoru.

To nie jest pas zanikający tylko rozbiegowy więc Ty ustepujesz pierwszeństwo temu który jedzie jezdnią główną a gdy jest zanikający stosujesz jazdę na suwak na przemian umożliwiając włączenie się w tor jazdy tym z prawej strony np w Pabianicach masz taki przypadek na Łaskiej za Torową bo tam pas zanika za skrzyżowaniem.

Ale masz prawo jazdy? Pas włączający się do ruchu czy jak piszesz zanikający na drogach szybkiego ruchu nigdy nie ma pierwszeństwa.

A gdzie napisałem że masz pierwszeństwo na rozbiegowym? Czytaj ze zrozumieniem a dopiero osądzaj. Napisałem wyżej że młody kierowca mylnie oczekiwał być może że skoda mu ustąpi. Więc najpierw czytaj później oceniaj

Po czym można poznać kulturalnego znającego przepisy kierowcę a po czym zwykłego drogowego chama ?
To proste. Kiedy zajmuję miejsce na pasie rozbiegowym to od razu widzę różnicę kto jedzie pasem głównym.
Kulturalny kierowca widząc mnie na rozbiegowce od razu daje mi miejsce na wjazd na pas główny a zwykły cham zmusza mnie do praktycznie zatrzymania blokując mi zjazd na pas główny. Bo ON ma pierwszeństwo.