Strona główna Aktualności Będziemy mieli w powiecie trzecie miasto!

Będziemy mieli w powiecie trzecie miasto!

10
fot. Urząd Gminy Lutomiersk
Od początku przyszłego roku będziemy mieć w naszym powiecie już nie dwa, ale trzy miasta. Do Pabianic i Konstantynowa Łódzkiego dołączy bowiem Lutomiersk.

Decyzja zapadła – rozporządzenie w tej sprawie podpisał właśnie premier Mateusz Morawiecki. Jest to zgodne z oczekiwaniami mieszkańców, których większość (65,28% głosujących) w przeprowadzonej na ten temat ankiecie stwierdziła, że chciałaby, aby Lutomierskowi zostały nadane prawa miejskie (przeciwnego zdania było 26,69% osób, pozostałe wstrzymały się od głosu lub oddały nieważny głos).

Na mapie polskich miast Lutomiersk pojawi się 1 stycznia 2022 roku, po ponad 150 latach, bo właśnie tyle upłynęło, odkąd z niej zniknął.

Gmina, posiadając odpowiednią liczbę mieszkańców i infrastrukturę, spełniała wymagania, aby takie przekształcenie nastąpiło.

„Powierzchnia nowego miasta Lutomiersk obejmuje obszar obrębu ewidencyjnego Lutomiersk o powierzchni 520,29 ha z gminy Lutomiersk” – poinformowali pracownicy urzędu.

Prawa miejskie zyska ponadto dziewięć innych miejscowości w Polsce, wśród nich jeszcze jedna z województwa łódzkiego – Bolimów w powiecie skierniewickim.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czy nadanie praw miejskich nie wierzę się z podniesieniem podatków od gruntów itp ?

Na pewno jest to dość dobry pretekst do takich podwyżek.

Last edited 1 rok temu by Aerospace

Czy już oduczyliśmy się pisać po polsku?

Nigdy pisząc na telefonie nie zamieniało Ci słów?

Czy w mieście powstanie nowy Posterunek Policji?

Gratuluję. Od stycznia wzrosną Wam podatki, woda, ścieki itp. W zamian wasi włodarze będą zarabiać więcej i wychwalać jak to dużo w mieście zrobią dzięki prawom miejskim.

To tam.tez napierd….. tyle marketów co u nas?

Juz niedlugo w Puczniewie stanie nowe DINO 🤣🤣🤣🤣

przeniosłem się na wieś nie o to aby miasto przeniosło się ze mnom!

Chlop ze wsi się wyrwie, ale wies do miasta nigdy 😁