Strona główna Styl życia Uroda i zdrowie Piękne włosy dla każdej z pań

Piękne włosy dla każdej z pań

0
fot. pixabay.com

Włosy są naszą wizytówką na co dzień i od święta. Zadbane, umyte, puszyste nadają kształtują nasz wizerunek. Trzeba o nie dbać, używając odpowiednich kosmetyków. Dodatkowym atutem będzie na pewno dobra fryzura, dzięki której będziemy mogli lepiej się poczuć oraz wywrzeć określony efekt na innych ludziach. Szukając odpowiednich rozwiązań dla naszych włosów, warto skorzystać z tego, co podsuwa nam Internet. Oczywiście nie wszystko co tam znajdziemy, musimy zastosować, ale odrobina dodatkowej wiedzy nigdy nie zaszkodzi.

1. Keratyna ma znaczenie

2. Salon fryzjerski we własnym domu

3. Zwracajmy uwagę na szczegóły

Keratyna ma znaczenie

Każdy chce wyglądać olśniewająco – co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. Możliwości jest coraz więcej, czemu więc z nich nie korzystać. Jedną z takich opcji, którą powinny wziąć pod uwagę zwłaszcza panie, jest prostowanie keratynowe w domu. Polega ono na tym, że w strukturę włosa wprowadzamy keratynę, a dokładniej mówiąc w trakcie tego zabiegu wprowadzamy hydrolizat keratyny. Jest to rodzaj białka, tworzącego naszą skórę, włosy oraz paznokcie. Prawidłowa ilość keratyny we włosach daje im dobry wygląd oraz odporność na złe warunki zewnętrzne. Niedobór keratyny objawia się tym, że włosy stają się łamliwe, suche, rozdwajają się im końcówki, a łuski włosowe otwierają się i włosy są bardziej podatne na zniszczenia, czy też zanieczyszczenia.

Salon fryzjerski we własnym domu

Zabiegi keratynowe są wykonywane w profesjonalnych salonach fryzjerskich, ale dzięki preparatom dostępnym sklepach stacjonarnych, czy też na platformach sprzedażowych, takich jak Allegro, można je wykonać samemu w domu. Taka forma postępowania na pewno pozwoli nam na spore oszczędności. Aby dobrze wprowadzić keratynę w strukturę naszych włosów, należy je porządnie umyć, najlepiej dwukrotnie, dokładnie wysuszyć, a potem nanieść preparat pędzelkiem na całej długości włosa. Powinien on w nie dokładnie wniknąć, co może potrwać od piętnastu do trzydziestu minut. Potem włosy należy jeszcze raz przeczesać, rozprowadzając to, co na nich zostało, a później przy pomocy prostownicy „wprasować” we włosy na całej długości. Każdy kosmyk musi być potraktowany prostownicą przynajmniej pięć razy. Po stwierdzeniu, że kosmetyk się wchłonął, odczekujemy dziesięć minut i myjemy głowę specjalnym szamponem przeznaczonym do mycia po zabiegach keratynowych. Później pozostaje już tylko ułożenie odpowiedniej fryzury oraz radość z pięknych włosów.

Zwracajmy uwagę na szczegóły

Dobrze zrobione keratynowanie włosów, czy to w zaciszu domowym, czy też w ekskluzywnym salonie fryzjerskim, pozwoli na to by korzystny efekt był widoczny przez kilka tygodni. Należy jednak pamiętać, że po zabiegu nie powinno się myć głowy przez dwa dni, co pozwoli keratynie na wniknięcie we włosy i zamknięcie otwartych łusek włosowych. Sam proces jest dość pracochłonny i może nam zająć nawet kilka godzin. Pomieszczenie, w którym go przeprowadzamy powinno być wietrzone, gdyż opary preparatów keratynowych mogą działać podrażniająco. Produkty dzięki, którym dokonamy tego zabiegu, a więc grzebień, szczotkę, pędzelek, prostownicę, czy też samą keratynę bez trudu nabędziemy za jednym zamachem na Allegro. Skróci to na pewno czas poszukiwania ich w innych sklepach. Znajdziemy tam także sporo porad na temat, jak prawidłowo przeprowadzić zabieg w domu i czego unikać, tak by nasza praca nie poszła na marne. Warto wiedzieć, że każdy kolejny zabieg tego typu dodatkowo poprawi kondycję naszej fryzury, a więc z domowego salonu warto korzystać częściej niż raz, czy dwa razy do roku.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments