Strona główna Sport Piechoty z dobrymi wynikami w pływackim grand prix

Piechoty z dobrymi wynikami w pływackim grand prix

0
Paulina Piechota i jej młodsza siostra Karolina wzięły udział w imprezie rozgrywanej na basenach w Lublinie. Obie nie wróciły do domu z pustymi rękami. 

Paulina, która reprezentuje barwy UKS-u 190 Łódź, najpierw postanowiła spróbować się na dystansie 50. metrów tak zwaną żabką. Udało jej się nawet uzyskać nowy rekord życiowy – 35.54 sekundy. Czas ten pozwolił jej jednak na zajęcie dopiero 31. lokaty co pokazuje, że nie jest to styl, w którym czuje się najlepiej.

Pabianiczanka później przeszła do zmagań kraulem. W starcie na dystansie 400. metrów osiągnęła czas 4.19,27, co pozwoliło jej na zdobycie srebrnego medalu. Lepsza od niej okazała się tylko koleżanka z klubu – Aleksandra Knop.

Na dystansie 200. metrów kraulem nie było już tak dobrze, ale Paulina i tak znalazła się w czołówce, plasując się ostatecznie na piątym miejscu.

Najlepszy start Piechota zanotowała jednak na dystansie 800. metrów kraulem. Jest to koronny dystans pabianiczanki, w którym uzyskała rezultat 8:53,27, co pozwoliło jej na zdobycie złotego medalu.

Młodsza z sióstr, siedemnastoletnia Karolina, wróciła za to do domu ze srebrem wywalczonym na dystansie 800. metrów, a na dystansie 400. metrów zajęła ona piąte miejsce.

REKLAMA

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o