Strona główna Dzieje się Sport Piechota z trzema medalami na koncie

Piechota z trzema medalami na koncie

0

W Lublinie rozgrywane były zimowe mistrzostwa Polski, na których pabianiczanka trzykrotnie zameldowała się na podium.

Paulina zaczęła znakomicie, bo od wywalczenia złotego medalu na dystansie 800 metrów stylem dowolnym. Uzyskany przez nią czas 8:25.32 został nowym rekordem Polski seniorów. Poprzedni najlepszy wynik wynosił 8:25.70.

Okazało się, że to nie koniec dobrych występów. Na dystansie 400 metrów stylem dowolnym Piechota uzyskała czas 4:09.41 i jedynie o niecałą sekundę uległa Milenie Karpisz z AZS-u Łódź, sięgając po srebrny medal.

Paulinie udało się jednak zdobyć kolejne złoto. Na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym nie miała ona sobie równych i z czasem 16:22.61 o ponad 7 sekund pokonała drugą Aleksandrę Polańską.

Pabianiczanka zakończyła więc mistrzostwa z trzema krążkami na koncie. Mamy nadzieję, że rok 2019 przyniesie jej kolejne sukcesy.