Strona główna Aktualności W Konstantynowie był bogaty Mikołaj. Radni dostali podwyżki

W Konstantynowie był bogaty Mikołaj. Radni dostali podwyżki

0

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim radni funkcyjni przyznali sobie podwyżki. Nie wszyscy byli za podniesieniem diet. 

2000 złotych zarobi miesięcznie przewodniczący rady miejskiej (było 1700). Po 1700 złotych otrzymają wiceprzewodniczący (było 1300).

Ustalono 1100 złotych dla przewodniczący komisji pod warunkiem zwołania choć jednego posiedzenia (było 800). Wiceprzewodniczący komisji otrzymają 1000 złotych (było 700).

Radny niepełniący funkcji wyżej wymienionych otrzyma za udział w sesji 300 złotych, za udział w posiedzeniu komisji 100 złotych. Tutaj nie ma zmiany. Radny jednego dnia otrzymuje tylko jedno wynagrodzenie. Np. gdy sesja jest tego samego dnia co komisja dostaje tylko dietę za uczestnictwo w sesji. Radny nie może dostać pieniędzy za więcej niż 3 komisje w miesiącu.

Dla porównania, prezydium konstantynowskiej rady zarobi więcej niż to samo gremium z Pabianic. W stolicy województwa przewodniczący otrzymuje 1900 złotych miesięcznie. Wiceprzewodniczący otrzymują po 1650 złotych.

W Pabianicach na więcej wyceniono natomiast pracę w komisjach. Przewodniczący zarabiają po 1650 zł, a ich zastępcy po 1250 zł.

Nie wszyscy radni byli jednak za podwyżkami. Szczegóły na portalu konstantynow.info

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments