Strona główna Sport Piłka nożna „Perełki” mają już rok (WIDEO)

„Perełki” mają już rok (WIDEO)

0

Rok istnienia świętuje żeńska drużyna piłkarska PTC Pabianice. Z tej okazji dziewczyny zmontowały filmik wideo przybliżający historię ich drużyny.

Równo rok temu dziewczęta, które rozpoczęły swoją przygodę z piłką w murach szkolnych postanowiły kontynuować swoją pasję w bardziej profesjonalny sposób. Ich pomysł znalazł się ze zrozumieniem w PTC Pabianice i to w tym klubie powstała pierwsza w historii Pabianic żeńska drużyna piłkarska.

Pierwszym trenerem dziewcząt został Przemysław Wróbel, a skład początkowo tworzyły: Aneta Przesmycka, Natalia Forc, Roksana Jakóbczak, Aleksandra Piątkowska, Sylwia Patykowska, Katarzyna Kacprzak, Renata Rabiega, Joanna Kostrzewa, Natalia Miszewska, Żaneta Szumigaj, Justyna Hagner, Sylwia Bartczak, Patrycja Grzelik.

Tylko część z nich wytrwała w pasji do dziś i nadal reprezentuje barwy drużyny. 16 czerwca 2013 roku „perełki” rozegrały pierwszy mecz. Był to sparing ze Zduńską Wolą zakończony porażką 0:8.

Miesiąc później nastąpiła zmiana na stanowisku trenera. Żeńską drużynę objął ówczesny trener męskiej drużyny seniorów – Jan Rykała, który szkoleniowcem „perełek” jest do dziś.

Rozpędu drużyna nabrała jednak od września, kiedy jasne stało się, że będzie ona uczestniczyć w rozgrywkach III ligi. W pierwszym meczu przy Sempołowskiej pabianiczanki uległy rywalkom z Kotana Ozorków 0:3, ale walki i zaangażowania nie brakowało. Już po kilku minutach dwie rywalki z kontuzjami opuściły boisko.

Na pierwszą bramkę trzeba było czekać miesiąc. 10 października PTC uległo UKS SMS II Łódź 1:5, a bramkę zdobyła Patrycja Grzelik.

Pierwszy punkt stał się faktem w 8. kolejce, kiedy 19 października pabianiczanki zremisowały u siebie 1:1 z Pogonią Zduńska Wola, tą samą, z która w pierwszym meczu w historii przegrały 0:8.

Na pierwsze ligowe zwycięstwo wciąż czekają. Obecnie zajmują ostatnie, 8. miejsce w rozgrywkach III ligi z dorobkiem 1 punktu, ale mają świadomość, że rywalki trenują od wielu lat.

Zimą w turnieju halowym pabianiczanki zajęły 4. miejsce w silnie obsadzonym Pucharze Marszałka Województwa Łódzkiego w Zduńskiej Woli.

Obecny skład drużyny: Martyna Łagowska (kapitan), Aneta Przesmycka, Natalia Forc, Roksana Jakóbczak, Aleksandra Piątkowska, Żaneta Szumigaj, Katarzyna Kacprzak, Anna Pilecka, Paulina Nowicka, Andżelika Błoch, Sylwia Patykowska, Magdalena Kociołek, Karolina Karpińska, Aleksandra Kwiatkowska, Justyna Grzegorczyk, Alina Łacheta, Joanna Sadowska, Edyta Wypijewska, Katarzyna Kania.

REKLAMA
Poprzedni artykułKto pofatygował się do Pabianic?
Następny artykuł581 pisze egzamin dojrzałości (ZDJĘCIA)