Strona główna Styl życia Ludzie Paszporty Polityki: nominacja za powieść o Pabianicach

Paszporty Polityki: nominacja za powieść o Pabianicach

5
Łukasz Barys, 24-letni pabianiczanin został nominowany do prestiżowej nagrody. Może zostać laureatem Paszportów Polityki w kategorii – literatura. 

Wszystko za sprawą debiutanckiej powieści „Kości, które nosisz w kieszeni”. To historia osadzona w naszym mieście, obraz rodziny ocierającej się o tzw. patologię i ukazujący życie na nizinach społecznych.
Książka zebrała pozytywne recenzje wielu krytyków. O debiucie Łukasza Barysa pisaliśmy TUTAJ.

Łukasz Barys urodził w 1997 roku w Pabianicach. jest studentem prawa i polonistyki na Uniwersytecie Łódzkim. Opublikował książkę z wierszami “Wysokie słońce”, z którą otrzymał nagrodę w konkursie “Złoty Środek Poezji”. Opowiadania zamieszczał m.in. w “Wizjach”. Laureat wielu konkursów literackich, m.in. Grand Prix konkursu im. Reinera Marii Rilkego, konkursu im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz konkursu im. Rafała Wojaczka.

W kategorii Literatura nominowani zostali także – Elżbieta Łapczyńska, Grzegorz Uzdański. Laureatów poznamy 18 stycznia.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Gratulacje dla Pana Łukasza. To jest promyczek nadziei, światełko w ciemnym brutalnym i prymitywnym mieście, które sam tworzy ten młody zdolny człowiek. Cieszę się ogromnie, podziwiam i koniecznie muszę przeczytać tę powieść.

Miło czytać o naszym Łukaszu. Pamiętam, że zawsze go ciągnęło do literatury i jest przykładem sukcesu w podążaniu za marzeniem.

Proszę bardzo. Nie dość , że młody to jeszcze taki Zdolny. Zdolny przez bardzo wielkie Z. Gratulacje. Brawo.

Wielkie gratulacje panie Łukaszu. 👍

Gratulacje:)