Strona główna Na sygnale Pożary Palił się dom jednorodzinny przy ul. Nowowolskiej

Palił się dom jednorodzinny przy ul. Nowowolskiej

9
Strażacy z pięciu zastępów gasili pożar domu jednorodzinnego przy ul. Nowowolskiej. Spłonęło kilkadziesiąt metrów kwadratowych dachu. 

Ogień pojawił się kilkanaście minut przed godz. 13.00 w dwukondygnacyjnym budynku z nieużytkowanym poddaszem. Na miejsce wysłano wozy z PSP Pabianice (13 osób) i ochotników z Woli Zaradzyńskiej (5 osób).

Zanim na miejsce dotarły pierwsze jednostki, mieszkańcy (dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci) zdążyli się ewakuować. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Płomienie widać było na szczycie dachu, tuż przy kominie. Strażacy ugasili pożar dwoma prądami wody (jeden był podany na zewnątrz, drugi do środka). Pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych, do zlokalizowania zarzewia ognia użyli kamery termowizyjnej. Po opanowaniu żywiołu przystąpili do rozbiórki spalonej konstrukcji, a po zakończeniu tych działań zabezpieczyli budynek plandeką.

Straty są duże – oszacowano je na 130 tys. zł. Spłonął m.in. dach na powierzchni około 50 metrów kwadratowych i instalacja elektryczna, natomiast część domu została zalana.

Akcja trwała ponad trzy godziny.

 

 

REKLAMA
Poprzedni artykułBałaziński zrobił to po raz trzeci w karierze
Następny artykułSzpitalowi brakuje pracowników. Trudna sytuacja w oddziale covidowym
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jak już piszecie art. to napiszcie co za wieś, gmina osada, wioska czy miasto? W Pabianicach nie ma takiej ulicy o nazwie Nowowiejska! A, jakbsami nie wiecie to nie poszcie. Będzie prościej

Piszesz jakimś ciekawym kodem???

Oczywiście masz rację Nowowiejskiej ulicy brak ale autor wyraźnie napisał Nowowolska a taka to już istnieje i to od bardzo wielu lat

Dobrze, że nie Nowosolnej… ŻP i wszystko jasne.

chyba za dużo darmowej energii nazbierali!

Darmowej energii nazbierali?! Debil debila debilem pogania… Tak, pierwszy i drugi i trzeci debil to ty. Chciałeś gównoburzy to zapraszam, debilu!

Ludzie czy musicie pisać takie głupoty w obliczu ludzkiej tragedii? Nie życzę nikomu takiej sytuacji.