Strona główna Na sygnale Pożary Palił się budynek. Z ogniem walczyło sześć zastępów

Palił się budynek. Z ogniem walczyło sześć zastępów

2
fot. OSP Lutomiersk
Sześć zastępów straży pożarnej wyjechało wczoraj do Charbic Dolnych w gminie Lutomiersk po otrzymaniu zgłoszenia o pożarze składu drewna. 

Informacja ta wpłynęła do komendy powiatowej PSP w Pabianicach kilkanaście minut po godz. 21.00. Na miejscu okazało się, że pali się inny obiekt – drewniany budynek gospodarczy. Gdy pod wskazany adres dotarła pierwsza jednostka, dach był już zawalony do środka.

– Ugasiliśmy pożar dwoma prądami wody, rozebraliśmy spaloną konstrukcję i przelaliśmy pogorzelisko. W trakcie działań wynieśliśmy również butle z gazem i dwa zbiorniki z paliwem – poinformował dyżurny PSP.
fot. OSP Lutomiersk

Ze względu na duże zadymienie strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych, wykorzystali też podczas akcji kamerę termowizyjną.

Właściciel nieruchomości oszacował straty na 22 tys. zł. Wraz z budynkiem spaliły się m.in. trzy przyczepki i narzędzia.

Przyczyną pojawienia się ognia było zwarcie instalacji elektrycznej.

W trwającej dwie godziny akcji brali udział strażacy zawodowi (jeden zastęp) oraz ochotnicy z Lutomierska, Kazimierza, Puczniewa, Szydłowa i Orzechowa.

fot. OSP Lutomiersk
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dwie butle, włóczka, rower, 22 tysiaki, paragon proszę!

Last edited 1 rok temu by Mihał

te „dwa zbiorniki z paliwem” nazywają się kanistry 🙂