Strona główna Aktualności Z miasta Hala przy SP13 też z opóźnieniem

Hala przy SP13 też z opóźnieniem

3

Hala sportowa budowana na terenie PTC miała zostać skończona do końca września. Tak się jednak nie stanie, bowiem wykonawca wystąpił o przedłużenie realizacji tej inwestycji o 2 miesiące. 

W kwietniu 2022 roku urzędnicy zapewniali, że budowa hali idzie zgodnie z harmonogramem, tymczasem na jej zakończenie będziemy musieli poczekać do końca listopada, co oznacza, że do użytku zostanie oddana najprawdopodobniej dopiero w styczniu.

Wykonawcą jest konsorcjum firm z województwa śląskiego. Umowa opiewa na 5 937 210 złotych.

Nowy obiekt będzie w rzeczywistości pierwszą z dwóch części inwestycji. W dalszej kolejności mają powstać magazyn na sprzęt sportowy, siłownia oraz sala treningowa przeznaczona do zapasów i sztuk walki. Prace obejmą również zagospodarowanie i oświetlenie terenu.

Skąd miasto weźmie pieniądze, by zrealizować wspomniany plan?

– O dofinansowanie na ten cel, a także na budowę w sąsiedztwie hali otwartych, letnich basenów będziemy występowali z Rządowego Funduszu Polski Ład – informują urzędnicy z ratusza.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

co ratusz zamierza kupić z kar za nieterminowe wykonanie umowy? bo chyba mają taki zapis w umowie?

Taki zapis w umowie w dzisiejszych czasach, kiedy nie wiadomo czy będzie się miało siłę roboczą, materiały itp. spowodowałby, że nikt by nie przystąpił do przetargu.

A kiedy basen a nie tylko hale