W ostatnim meczu przed fazą play-off Grot podejmował u siebie rywalki z Gorzowa Wielkopolskiego. Nasz przetrzebiony urazami zespół niespodziewanie zwyciężył, ale do grona kontuzjowanych dołączyły Aleksandra Dziwińska i Martyna Boniecka.

Grot TomiQ Pabianice – ENEA AZS AJP II Gorzów Wielkopolski 72:59 (21:12, 19:14, 20:14, 12:19)

Przyjezdne dość szybko wyszły na prowadzenie 0:4. Nasze dziewczęta obudziły się jednak z chwilowej drzemki i Danych z Dziwińską rozpoczęły spotkanie na nowo, doprowadzając do remisu 6:6. Rywalki nie zamierzały jednak odpuszczać, grając o udział w play-offach i Kościukiewicz dała gorzowiankom prowadzenie 9:12. Wtedy jednak koncertowo w obronie i w ataku zaczęły grać pabianiczanki. Nasze zawodniczki zaczęły korzystać z tego, że przeciwniczki bardzo wolno rozgrywają piłkę w ataku, kilkukrotnie przechwytując piłkę. Natalia Danych akcją 2+1 dała nam remis, a później dziewięć punktów z rzędu pozwoliło wygrać nam pierwszą kwartę 21:12.

Danych była bardzo aktywna i kilka razy udało jej się napędzić szybkie kontry Grotu

Druga partia zaczęła się dla naszego zespołu bardzo dobrze. Nasze zawodniczki były w gazie, powiększając swoją przewagę do 17 punktów przy stanie 37:20. Jeger zakończyła pierwszą połowę celną trójką dla Gorzowa, ale wynik nadal był korzystny dla pabianiczanek (40:26).

Po zmianie stron na parkiet wrócił chyba tylko zespół Grotu. Rywalki obudziły się i trafiły do kosza dopiero wtedy, gdy nasze zawodniczki rzuciły na swoje konto kolejne dziesięć oczek. Przed ostatnią partią pabianiczanki miały 20 punktów zapasu (60:40) i tylko katastrofa mogła odebrać nam dziewiątą wygraną w sezonie zasadniczym.

Prowadzenie udało się dowieźć do końca, ale do małej katastrofy niestety doszło. Nasza i tak już bardzo wąska kadra została uszczuplona przez urazy kolejnych dwóch zawodniczek. Wygraną kontuzjami kolan okupiły Aleksandra Dziwińska i Martyna Boniecka. Pierwsza w starciu z Gorzowem zdobyła 11 punktów, a druga rzuciła 19 oczek. Jest to zatem wielka strata, przez co awans naszej ekipy do fazy play-off ma słodko-gorzki smak. Nie wiadomo bowiem, czy Grot zdoła skompletować na pojedynek w play-offach grany przeciwko Arce II Gdynia dziesięcioosobową kadrę. Wraz z ekipą z Pomorza do Pabianic przyjadą prawdopodobnie dwie wychowanki PTK Pabianice – Julia Piestrzyńska i Justyna Rudzka, które reprezentują teraz barwy Arki. Trzymamy kciuki za powrót do zdrowia naszych koszykarek.

Grot: Dziwińska (11), Danych (17), Rózga (2), Zuchora (7), Szwej (2), Boniecka (19), Syrewicz (2), Weronika Dolewa (12).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments