Nasi koszykarze grający w trzeciej lidze w sobotę rozegrali kolejne starcie. Na własnej hali pokazali kawał dobrej gry i odnieśli piąte z rzędu zwycięstwo.

ZEC PKK99 Pabianice – ENEA Novum/Astoria Bydgoszcz 127:87 (25:24, 32:22, 35:11, 29:30)

Początkowo nic nie zwiastowało pogromu, który później urządzili pabianiczanie. W pierwszej partii będący na drugim miejscu w tabeli goście radzili sobie z nami całkiem nieźle i po pierwszej kwarcie na tablicy mieliśmy wynik 25:24. W drugiej partii gra PKK się poprawiła i w końcu zdołaliśmy zdobyć 11 punktową przewagę, z którą to nasi koszykarze zeszli do szatni na przerwę.

Po zmianie stron podopieczni trenera Arkadiusza Gralewskiego musieli sobie wziąć do serca rady swego szefa, bo ich gra uległa znaczącej poprawie. Trzecią kwartę wygraliśmy różnicą 14 oczek i przed ostatnią partią prowadziliśmy 92:57. Pabianiczanie w końcówce nieco się rozluźnili i Bydgoszcz grała z nami jak równy z równym, ale goście zdołali odrobić zaledwie jeden punkt i piąte zwycięstwo PKK w lidze stało się faktem.

Nasz zespół nadal przoduje w tabeli mając na koncie komplet wygranych. Kolejne starcie zagramy na wyjeździe 3 lutego. PKK zmierzy się wtedy z Chełmnem.

PKK99: Mik (15), Orłowski (4), Zawadzki (8), Kowalewski (13), Frątczak (8), Grabowski (5), Fabiszewski (10), Borowski (7), Juniak (21), Szymański (17), Szczerkowski (11), Jurga (2).