W 10. kolejce II. ligi Pabiks gościł u siebie ekipę zajmującą ostatnie miejsce w tabeli. Wynik inny niż zwycięstwo byłby poważnym rozczarowaniem.

Pabiks Forma u DyBy Pabianice – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 34:19 (17:11)

Rywale nie przyjechali położyć się na parkiecie i łatwo oddać nam zwycięstwa. Mieliśmy problemy z zatrzymaniem przyjezdnych w ataku i gra rzut za rzut utrzymywała się aż do stanu 10:10. Dopiero wtedy pabianiczanie przycisnęli i zdobyli 7 bramek z rzędu, kompletnie rozbijając obronę ekipy z Piotrkowa. Rywale zdołali trafić do naszej bramki jeszcze raz, ale na przerwę schodzili z sześcioma trafieniami straty.

Po zmianie stron Pabiks był dalej w gazie i po kolejnych sześciu bramkach prowadził już 23:11. Nic złego nie mogło nam się w tym meczu stać i pabianiczanie do samego końca kontrolowali przebieg spotkania, wygrywając ostatecznie przewagą piętnastu trafień. Po tym meczu zajmujemy trzecie miejsce w tabeli.

Kolejny mecz w następną sobotę. O godzinie 18:00 Pabiks podejmie u siebie Olimpię Białą Podlaską.

Pabiks: Łuczyński, Pietrzykowski (4), Domagalski (1), Strzelec (1), Witczak (4), Nowicki, Skowroński (7), Laskowski (2), Pluciński (1), Stężała (1), Mielczarek (6), Bilichowski (4), Kaźmierczak (3), Kepiński, Przybylski, Zawadzki.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments