Strona główna Aktualności Polityka Pabianicka PO o działaniach ministra Czarnka

Pabianicka PO o działaniach ministra Czarnka

42

Działacze pabianickiej Platformy Obywatelskiej wskazują, gdzie mogłyby trafić środki finansowe z konkursu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, które podzieliło 40 mln zł między 42 organizacje. Program ten przez opozycję został nazwany „Willa Plus”.

Dlaczego działania ministra budzą kontrowersje?
W ubiegłym tygodniu portal TVN24 opublikował artykuł z listą 12 nieruchomości i organizacji, które dostały dotacje na ich zakup w ramach konkursu MEiN. Jest to lista „willi, budynków, apartamentów i działek budowlanych, które już trafiły lub najpewniej trafią do organizacji powiązanych z politykami Prawa i Sprawiedliwości oraz do katolickich i prawicowych fundacji” – poinformował portal.
Dla przykładu, zabytkową willę Zygmunta Łazarskiego z 1936 roku, wycenianą w 2014 roku na 6 mln złotych, za publiczne pieniądze zamierza kupić założona m.in. przez Zdzisława Krasnodębskiego, europosła PiS, Fundacja Polska Wielki Projekt. Po 7 latach budynek może zostać przeznaczony na cele komercyjne.

Działacze Platformy Obywatelskiej wskazują bardziej potrzebne cele, które mogłyby zostać sfinansowane z publicznych pieniędzy.

– W Pabianicach w taki program „WILLA PLUS” mogłaby się wpisać Szkoła Podstawowa nr 1 przy ul. Pułaskiego. Ta szkoła powstała w 1892 roku. Choć regularnie przechodzi remonty i naprawy, dziś potrzebuje potężnego zastrzyku gotówki i gruntownego remontu.
Samorządów nie stać na samodzielne finansowanie takich potężnych inwestycji. Zwłaszcza teraz w dobie kryzysu i drożyzny. Dziś szkoły i przedszkola muszą oszczędzać prąd i pilnować rachunków za ogrzewanie – tłumaczą politycy z PO.

W Sejmie minister odniósł się do zarzutów i zwrócił się do opozycji. – Od tygodnia trwa festiwal nienawiści, chamstwa, hejtu – nie przeciwko nam, przeciwko mi, nie przeciwko rządowi Zjednoczonej Prawicy, hejtu przeciwko zarządom organizacji pozarządowych, które od lat wykonują znakomitą pracę edukacyjną – oświadczył. – Nie macie prawa mierzyć nas swoją bandycką, złodziejską miarą, bo nie wszyscy są tacy jak wy – odpierał zarzuty podczas swojego wystąpienia.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
42 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Krystaliczni i Genialni 😉

A CO ONI TAM WYSTAWIAJA PRACE O OBROTACH SFER NIEMIECKICH ?

to w Pabianickiej platformie są już tylko 4 osoby ? reszta u Szymona czy do Jarka przeszła ?

Radzio Sik może coś dorzuci ze swojej kasiorki ?

Czytam komentarze i widzę że piszący tutaj uważają że wszystko jest w porządku . Przykre

Po 90 roku każdy rząd rozdaje pieniądze na III sektor, czyli organizacje pozarządowe. I każdy rząd daje swoim. Może tak zmienić prawo, a nie się dziwić, że PIS daje swoim! W USA III sektor jest wspierany przez osoby prywatne, a przekazane kwoty są odpisywane od podatku. PO jak było przy władzy też wspierało swoich.

Ale jęk pisiorów w komentarzach że ktoś im śmie przewalanie kasy wypominać XD

Gdyby dali na LGBT i feministki to by było O.K.?

Gdybać to sobie możesz, na razie dają grube miliony swoim partyjnym koleżankom i kolegom.
Ale spokojnie, byle do października i będą musieli się wziąć do uczciwej pracy.

To że w pażdzierniku się coś zmieni to też twoje gdybanie i marzenia ściętej głowy.

Wiatr zmian już od dłuższego czasu da się wyczuć w powietrzu.
Szykuj się Wituś, Ciebie też nie ominie 🙂

Last edited 1 miesiąc temu by Tomek

Polecam travisto i sytuacja wróci do normy.Pozdrawiam.

Niestety każda partia grabi w swoją stronę. Przyjdą następni i będą tak samo robili. Potrzeba zmiany całego systemu a nie wymiany rządzącego.

Jak widzę to towarzystwo to mam ochotę wysłać sms o treści Pomagam 🙂 Stoją przestraszeni, zwłaszcza chłopczyk.

Mieliby problem ze znalezieniem normalnej pracy, pracodawcy patrzą na skończone szkoły.

Mówisz między innymi o tym panu ze zdjęcia? Że miałby problem ze znalezieniem pracy? http://zakrzewskiadwokat.pl/
?

Last edited 1 miesiąc temu by byszek

Jakby zarabiał to w politykę by się nie bawił…..Nie miałby na to czasu.

Nie rozmieszaj.

PiS-PO JEDNO DNO! Nie różnicie się niczym zdrajcy prócz 2 literek w nazwie!

Zapomniałeś dopisać nieudaczników z Lewicy i patoli z Konfy.

Konfa to jedyna propolska opcja w tej chwili! Lewaki racja + spłakany Hołownia i arbuzy z PSL

Spotkania i popieranie Ruskich świadczy o tym, że jest prorosyjska. Dno i pół metra mułu.

Wyłącz TV, włącz myślenie i nie słuchaj bełkotu i propagandy, bo mózg do spodu ci wypali…..

„Włącz myślenie wyłącz telewizor.” Ulubiona piosenka Justynki – asystentki posła Brauna. Można nawet posłuchać jak nieudolnie próbuje ją śpiewać: https://youtu.be/hmhMkNzbmdw
Czy to nie ją oskarżyły ostatnio władze jej szurskiego stowarzyszenia o defraudację co najmniej 470 tysięcy złotych? Sprawa w prokuraturze. Ciekawe co Braun na to? Niezłe towarzystwo.

Leosze niż mafia z PiS-PO. Nie ma porównania

Lepsza, jak nie wiem 😁

Haha, bezstronny politycznie portal publikuje artykuły promocyjne z agitacją polityczną.. o korupcji Sikorskiego też będzie artykuł?

Było o rudym lisie np., ale czytasz wybiórczo – https://epainfo.pl/dzialacze-pis-apeluja-nie-dajcie-nabrac-rudym-lisom/

Pan Jach niech pisze co chce, mamy wolność słowa. Tylko TVN i Tusk, mają problem pisać i mówić o wszystkim.
Co do samego artykuły, to jak zawsze PO żąda aby PiS dało kasę, ale niestety nasz dowodzący ma za małe jaj….. aby coś załatwić a po drugie gdzie byli prze ja mieli władzę. Dofinansowanie na drogi przeszło obok nosa i inne subwencje też. A z drugiej strony to może i dobrze, bo jakby dostał kasę na drogi, to całe miasto by stanęło na długie lata. Zamkowa góra nasi włodarze!!!!!

Jednak poproszę kilka słów o R.Sikorskim.

To on jest z Pabianic?

A jakiej korupcji piszesz? Wiesz, co to korupcja?

Ola to może ja ci wyjaśnię Domi pisze o tej zdradzieckiej swi….
Teraz już kumasz

,,Jak podaje tvn24(cała prawda całą dobę),,Węgla,jajek,cukru i zboża nie będzie.Bedzie natomiast sroga zima(której ni ma) i dostateczna ilość rtęci w Odrze.Kłamcy i oszuści.Zero wiarygodności.

Cokolwiek się wydarzy PO ogłasza koniec świata. Według nich PIS to katastrofa i zaraz się to wszystko zawali. Cały czas rzucają kłody pod nogi i tak naprawdę blokują wszystko działając na szkodę własnego kraju. Pokażcie mi jedno dobre działanie totalnej opozycji. A propos tzw. Willi Plus to oburzenie PO sprowadza się do stwierdzenia: Dajecie nie tym, którym my będziemy dawać jak dojdziemy do władzy!

Tacy urzędnicy jak minister lubią się przypodobać. Myślą przy tym o przyszłości swoich dzieci, o rodzinie i o swojej emeryturze i rozdają co mogą.

Lokal kacykowie też starają się na swój sposób i tez myślą o przyszłości swoich dzieci, o sobie rozdają co mogą – na przykład ulicę Lipową w Pabianicach. Dali w prezencie.

Poszukajcie a znajdziecie, bliżej lub dalej. Bo to wszystko mali sprzedajni ludzie są.

Może PO nie było kryształowe, ale tzw. banda PiS przekroczyła wszystkie aferki PO wielokrotnie ustalając przy tym rekordy nie do pobicia. Boże widzisz i nie grzmią. 8*

No to zamiast drukowania obligacji na remont Zamkowej trzeba było dodrukować obligacji dla szkoły podstawowej… A jak nie wiecie jak to zrobić to zadzwońcie do Glapy. Wszyscy jesteście tacy sami, cwaniaki polityczne, nygusy.

Jaaa dopiero zacząłem… bo mnie boli, nie…
Wielka straż miejska! Za darmo pieniądze biorą… moje pieniądze z renty!
Mam 500 zł za 35 lat pracy! Oszukali mnie! Banda złodziei , polskich decydentów!

PO mnie oszukalo

Tak ? Jakże mi przykro. Rozumiem, że PiS Ci to wszystko wynagrodził.

Posadka by się zdała