Strona główna Dzieje się Pabianice będą stolicą biegaczy. Zaczyna się UltraPark

Pabianice będą stolicą biegaczy. Zaczyna się UltraPark

7
Pabianice staną się w najbliższy weekend stolicą biegaczy na długich dystansach. Od jutra do niedzieli w parku Wolności będą walczyli o zwycięstwo najlepsi zawodnicy z kraju, Europy i świata. Zapowiada się mnóstwo sportowych emocji.

To pierwsza taka impreza w naszym mieście – zostaną rozegrane podczas niej 11. Mistrzostwa Polski PZLA. W rywalizacji weźmie udział kilkunastu medalistów zawodów najwyższej rangi.

– Możliwość zorganizowania takiego wydarzenia jest dla Pabianic dużym wyróżnieniem. A także niecodzienną okazją, aby spotkać się z utytułowanymi sportowcami, reprezentantami Polski w biegach ultra. Wśród nich spotkamy między innymi Pawła Żuka, Milenę Grabską – Grzegorczyk, Pawła Koska, Artura Kujawińskiego, Piotra Stachyrę, Romana Elwarta i wielu innych. Zachęcamy wszystkich do kibicowania – mówi Piotr Kardas z klubu „O co biega”, dyrektor sportowy wydarzenia.

Na UltraPark składają się trzy biegi: jeden potrwa 48 godzin (zadaniem zawodników jest pokonanie jak najwięcej kilometrów) oraz dwa na dystansach 50 i 100 kilometrów. Wystartuje 150 biegaczy.

– Każdy z nich liczy na dobry czas, bo to bardzo ważne zawody. Zostanie podczas nich przeprowadzona kwalifikacja do kadry narodowej – dodaje Piotr Kardas.

Impreza rozpoczyna się w piątek o godz. 10.00, a zakończy się w niedzielę. Dla mieszkańców oznacza utrudnienia w dostępie do głównej alejki wokół parku, bo właśnie nią będą biegli zawodnicy. Spacerowicze zostaną poproszeni o poruszanie się bocznymi ścieżkami. Z placu zabaw czy „Górki Aktywności” można korzystać bez przeszkód. Jak podkreślają organizatorzy, liczą na wyrozumiałość pabianiczan.

Szczegółowy program przedstawia się następująco:

Piątek:
– 7.00 – 9.00 – biuro zawodów
– 09.30 – 09.50 – odprawa zawodników w biegu 48h
– 10.00 – start UltraParku (48h)
– 17.00 – 22.00 – biuro zawodów (biegi na 50 km i 100 km)
Sobota:
– 05.00 – 07.00 – biuro zawodów (biegi na na 50 km i 100 km)
– 07.30 – 07.50 – odprawa zawodników w biegu na 100 km
– 08.00 – start Supermaratonu (100 km)
– 09.30 – 09.50 – odprawa zawodników w biegu na 50 km
– 10.00 – start Ultramaratonu (50 km)
– 17.00 – koniec Ultramaratonu
– 19.00 – 19.30 – dekoracja zwycięzców biegów na 50 km i 100 km
– 21.00 – koniec Supermaratonu
Niedziela:
– 10.00 – koniec UltraParku
– 11.00 – dekoracja zwycięzców UltraParku
REKLAMA
Poprzedni artykułSzpitalna 2, czyli balast dla miasta. Nikt nie chce kupić tej działki
Następny artykułBus z truskawkami dachował na S8
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jak tak można zamknąć park? Niech sobie po stadionie biegają.Do tego w weekend.

Mało tego Wczoraj po południu tak zastawili plac zabaw przy górce metalowymi barierkami, że trzeba było z dziećmi i z rowerami wracać ul. 15 Pułku Wilków bo nie dało się wejść na alejki. Świetnie ktoś pomyślał.

Jaka Ty biedna jesteś. Pierwszy raz w Pabianicach taka impreza i już malkontent bo raz w tym roku nie może skorzystać z parku. TO ultramaraton – musi być w parku gdzie są drzewa i miejsce biegu jest zacienione. Jak sobie wyobrażasz brać udział w 48h biegu w pełnym słońcu???

Bieg organizowany na ulicach miast – źle – niech biegają w lesie/parku, bieg organizowany w parku – źle – niech biegają gdzie indziej. Malkontenci zdecydujcie się…😳

Trzeba było dbać o stadion a nie się wstydzić i wynajmować park.Park to miejsce wypoczynku.
Jakim prawem własność podatników jest udostępniana dla takich imprez?
Co na to Pan prezydent?

50 czy 100km na stadionie? Oczym Wy mówicie, Wy kiedykolwiek przebiegliscie większy dystans niz po bułki do spozywczaka? Poza tym zarówno stadion jak i park należą w takim samym stopniu do miasta czyli do mieszkańców. Czasem jest tę miejsca są udostępnione pod imprezę typu Dni Pabianic innym pod biegi masowe, każdy ma prawo zgłosić imprezę masową i tyle w temacie. Poza tym sport, ruch itp trzeba promować!!! A nie telewizor i kapcie

Oby tylko trupy nie padly’ zadbajcie o szybka pierwsza pomoc w kazdym momencie.pozdrawiam