Strona główna Na sygnale Pabianiccy strażacy wspomogli kolegów z Łasku. Ich podnośnik został uszkodzony

Pabianiccy strażacy wspomogli kolegów z Łasku. Ich podnośnik został uszkodzony

10
Przez pewien czas podnośnik pożarniczy z komendy PSP w Pabianicach będzie w dyspozycji strażaków z Łasku. Ci nie mogą korzystać ze swojego, bo został on uszkodzony.

Stało się to podczas rutynowego przeglądu technicznego. Gdy sprawdzała go firma, z którą łaska komenda ma podpisaną umowę, niespodziewanie runął. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale w konsekwencji, do czasu naprawy, nie może wyjeżdżać do zdarzeń.

Po wypadku na pomoc ruszyły zastępy ratownictwa technicznego z Łodzi, a tamtejsi strażacy pomogli postawić przewrócony podnośnik. Tych z Łasku wsparła również, choć w inny sposób, nasza komenda.

– Decyzją komendanta wojewódzkiego nasz podnośnik (Star – przyp. red.) został przekazany na zabezpieczenie tamtego rejonu – wyjaśnia st. kpt. Michał Kuśmirowski z PSP w Pabianicach. – Jak długo zostanie w Łasku, trudno powiedzieć.

Na szczęście nasi strażacy mają jeszcze samochód z drabiną, więc nie ma powodu do obaw, że w razie zdarzenia na wysokości zostaną bez niczego.

Użyczenie podnośnika komendzie w Łasku zbiegło się akurat w czasie z przeglądem naszej drabiny, toteż na zabezpieczenie przyjechała do Pabianic inna, z Łodzi, ale przegląd trwało krótko i nasza wróciła już do komendy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Sieroty nie wysunęły podpór.

Wydaje mi się, że łapy podpierające pojazd, powinny być wysunięte szerzej.

Został uszkodzony? Czy uszkodzili?

To są podpory, które się nie rozsuwają tylko wysuwają. Od badania przyczyn jest komisja. Sądząc po tym, że w jej składzie będą Polacy to naprwno wszystko wiedzą co i dlaczego..

Brawo firma która robiła przegląd. Uczyli się i Pie dolło.

Wybatożyć całą remize….

A co ma do tego remiza? Potrafisz czytać? Firma zewnętrzna wykonywała przegląd, jak widać na załączonym obrazku nie udany.

udany … sprawdzał czy obszar pracy jest zabezpieczony (nie powinien pozwolić na obrót) na stronie nie wysuniętych podpór … nie był 😉

pewnie było tradycyjnie ” co ja nie nie wysunę ? nie takie rzeczy się robiło ziomale , po chwili o kurna chłopaki co to będzie ?? polej nie panikuj Rysiek zaraz papajem podjedzie i podniesie .

„Andżeju, nie denerwuj sie.”

Last edited 26 dni temu by Mihał