Strona główna Aktualności Z miasta Nad miastem będzie latał samolot. Po co?

Nad miastem będzie latał samolot. Po co?

1

Pabianice będą miały własną dokumentację fotograficzną z lotu ptaka. Wykona ją na zlecenie magistratu wyłoniona w przetargu firma z Tarnowa. Nad miastem będzie latał samolot.

Urząd miejski oczekuje od świadczeniodawcy wykonania zdjęć lotniczych – pionowych i ukośnych, a także zrobienia tej swoistej „inwentaryzacji” miasta za pomocą skaningu laserowego powierzchni.

–  To pomiary techniczne, które zostaną wykorzystane do opracowania aktualnej, cyfrowej ortofotomapy. Pozwala ona na precyzyjne określenie w przestrzeni budynków oraz zieleni i  ich szczegółowy pomiar w różnych kierunkach, a także na dokładne określenie poziomów powierzchni terenu. Dane te posłużą do pracy różnych wydziałów urzędu – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy.

Za całe zlecenie czyli wykonanie fotografii, ortofotomapę, instalację oprogramowania do jej obsługi oraz porównywania ortofotomap zrobionych wcześniej magistrat zapłaci tarnowskiej firmie 60 tys. zł.

Zdjęcia oraz skaning zostaną wykonane z samolotu na wiosnę, najwcześniej pod koniec marca.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

tu 60, tam 25 na niekonieczne i na ten moment zbędne dla mieszkańców projekty… A nie można posłuchać głosów ludzi i zapytać co w pierwszej kolejności chcieliby w mieście zmienić ? Kurczę strasznie bogate te Pabianice…