Strona główna Sport Piłka nożna Orzeł nie dofrunął do złota (ZDJĘCIA)

Orzeł nie dofrunął do złota (ZDJĘCIA)

0

Trzy zespoły z powiatu pabianickiego walczyły w turnieju halowym rocznika 2003 i młodsi zorganizowanym przez PTC Pabianice. Sprawdź jak im poszło.

Jak burza przez fazę grupową przeszły dwa zespoły. W grupie A z kompletem zwycięstw i bez straconej bramki triumfował Orzeł Piątkowisko (bramki 7:0), a w grupie B jeszcze lepszym bilansem bramkowym mógł pochwalić się drugi zespół ŁKS-u (bilans 11:0). Obie te drużyny zresztą spotkały się później w finale, ale po kolei.

Z grupy A awans uzyskał jeszcze pierwszy zespół ŁKS-u, a z grupy B kosztem Sokoła awansował GKS Bełchatów. Dwa pozostałe zespoły z naszego powiatu wypadły z gry o najwyższe laury.

Gospodarze – PTC w grupie pokonali tylko Łodziankę i musieli zadowolić się meczem o 5. miejsce, gdzie ulegli 0:2 Sokołowi. Z kolei GKS Ksawerów w grupie zajął ostatnie miejsce (remis z Bełchatowem i dwie porażki), ale w meczu o 7. miejsce w turnieju pokonał 2:1 Łodziankę.

Półfinały były niezwykle elektryzujące. Najpierw Orzeł dopiero po rzutach karnych zapewnił sobie awans do finału kosztem GKS-u Bełchatów (w regulaminowym czasie było 0:0), a potem w wewnętrznych derbach ŁKS-u górą okazał się „drugi garnitur” wygrywając aż 5:1.

W pojedynku o brąz lepsi byli bełchatowianie pewnie pokonując łodzian 3:0. Kolegów z pierwszej drużyny pomściła jednak druga drużyna, która pokonała jedynego reprezentanta powiatu pabianickiego w strefie medalowej – Orła Piątkowisko 2:0. Dla ekipy z Piątkowiska były to pierwsze bramki stracone w całym turnieju. Zawodnicy z ŁKS II zagarnęli zaś nie tylko puchar REB-BUD, ale także komplet nagród indywidualnych.

Wyniki fazy grupowej:

PTC – Orzeł 0:3
ŁKS II – GKS Ksawerów 2:0
Łodzianka – ŁKS I 0:2
GKS Bełchatów – Sokół 1:0
Orzeł – Łodzianka 3:0
GKS Ksawerów – GKS Bełchatów 0:0
ŁKS I – PTC 3:0
Sokół – ŁKS II 0:5
PTC – Łodzianka 2:1
ŁKS II – GKS Bełchatów 4:0
Orzeł – ŁKS I 1:0
GKS Ksawerów – Sokół 0:1

Tabela grupy A:

1. Orzeł Piątkowisko 9 pkt., bramki 7:0
2. ŁKS I Łódź 6 pkt., 5:1
3. PTC Pabianice 3 pkt., 2:7
4. Łodzianka 0 pkt., 1:7

Tabela grupy B:

1. ŁKS II Łódź 9 pkt., 11:0
2. GKS Bełchatów 4 pkt., 1:4
3. Sokół Aleksandrów 3 pkt., 1:6
4. GKS Ksawerów 1 pkt., 0:3

Wyniki fazy pucharowej:

półfinały: Orzeł – GKS Bełchatów 0:0 (rzuty karne 2:1), ŁKS II – ŁKS I 5:1

mecz o 7. miejsce: Łodzianka – GKS Ksawerów 1:2

mecz o 5. miejsce: PTC – Sokół 0:2

mecz o 3. miejsce: GKS Bełchatów – ŁKS I 3:0

finał: Orzeł – ŁKS II 0:2

Nagrody indywidualne:

Najlepszy strzelec: Bartosz Bargiel (ŁKS II Łódź) – 8 bramek

Najlepszy bramkarz: Kamil Sobolewski (ŁKS II Łódź)

Składy drużyn z naszego powiatu:

Orzeł Piątkowisko: Wiktor Bogusławski, Kacper Pietrasiak, Patryk Witasik, Michal Witasik, Szymon Czerwiński, Wiktor Czerwiński, Marcel Budaj, Maciej Ochal, Miłosz Dłużyński, Juliusz Włodarczak.

PTC Pabianice: Adrian Bieniak, Kuba Bączał, Filip Stojanowski, Mateusz Czapiński, Gabriel Gołębiewski, Kuba Nowogrodzki, Maksymilian Weiss, Piotr Ciesielski, Bartek Pyszel, Norbert Radwański, Szymon Dudziak, Wiktor Janecki, Oliwier Dzikowski.

GKS Ksawerów: Michał Papież, Oskar Szumigaj, Mikołaj Hryć, Kacper Antoszczak, Filip Sowiński, Jakub Florczak, Jakub Stecyk, Szymon Padyk, Jakub Sujecki, Kacper Selenta, Kamil Piwowarski, Norbert Mach.

REKLAMA