Strona główna Sport Piłka nożna Orzeł nie dofrunął do złota (ZDJĘCIA)

Orzeł nie dofrunął do złota (ZDJĘCIA)

0

Trzy zespoły z powiatu pabianickiego walczyły w turnieju halowym rocznika 2003 i młodsi zorganizowanym przez PTC Pabianice. Sprawdź jak im poszło.

Jak burza przez fazę grupową przeszły dwa zespoły. W grupie A z kompletem zwycięstw i bez straconej bramki triumfował Orzeł Piątkowisko (bramki 7:0), a w grupie B jeszcze lepszym bilansem bramkowym mógł pochwalić się drugi zespół ŁKS-u (bilans 11:0). Obie te drużyny zresztą spotkały się później w finale, ale po kolei.

Z grupy A awans uzyskał jeszcze pierwszy zespół ŁKS-u, a z grupy B kosztem Sokoła awansował GKS Bełchatów. Dwa pozostałe zespoły z naszego powiatu wypadły z gry o najwyższe laury.

Gospodarze – PTC w grupie pokonali tylko Łodziankę i musieli zadowolić się meczem o 5. miejsce, gdzie ulegli 0:2 Sokołowi. Z kolei GKS Ksawerów w grupie zajął ostatnie miejsce (remis z Bełchatowem i dwie porażki), ale w meczu o 7. miejsce w turnieju pokonał 2:1 Łodziankę.

Półfinały były niezwykle elektryzujące. Najpierw Orzeł dopiero po rzutach karnych zapewnił sobie awans do finału kosztem GKS-u Bełchatów (w regulaminowym czasie było 0:0), a potem w wewnętrznych derbach ŁKS-u górą okazał się „drugi garnitur” wygrywając aż 5:1.

W pojedynku o brąz lepsi byli bełchatowianie pewnie pokonując łodzian 3:0. Kolegów z pierwszej drużyny pomściła jednak druga drużyna, która pokonała jedynego reprezentanta powiatu pabianickiego w strefie medalowej – Orła Piątkowisko 2:0. Dla ekipy z Piątkowiska były to pierwsze bramki stracone w całym turnieju. Zawodnicy z ŁKS II zagarnęli zaś nie tylko puchar REB-BUD, ale także komplet nagród indywidualnych.

Wyniki fazy grupowej:

PTC – Orzeł 0:3
ŁKS II – GKS Ksawerów 2:0
Łodzianka – ŁKS I 0:2
GKS Bełchatów – Sokół 1:0
Orzeł – Łodzianka 3:0
GKS Ksawerów – GKS Bełchatów 0:0
ŁKS I – PTC 3:0
Sokół – ŁKS II 0:5
PTC – Łodzianka 2:1
ŁKS II – GKS Bełchatów 4:0
Orzeł – ŁKS I 1:0
GKS Ksawerów – Sokół 0:1

Tabela grupy A:

1. Orzeł Piątkowisko 9 pkt., bramki 7:0
2. ŁKS I Łódź 6 pkt., 5:1
3. PTC Pabianice 3 pkt., 2:7
4. Łodzianka 0 pkt., 1:7

Tabela grupy B:

1. ŁKS II Łódź 9 pkt., 11:0
2. GKS Bełchatów 4 pkt., 1:4
3. Sokół Aleksandrów 3 pkt., 1:6
4. GKS Ksawerów 1 pkt., 0:3

Wyniki fazy pucharowej:

półfinały: Orzeł – GKS Bełchatów 0:0 (rzuty karne 2:1), ŁKS II – ŁKS I 5:1

mecz o 7. miejsce: Łodzianka – GKS Ksawerów 1:2

mecz o 5. miejsce: PTC – Sokół 0:2

mecz o 3. miejsce: GKS Bełchatów – ŁKS I 3:0

finał: Orzeł – ŁKS II 0:2

Nagrody indywidualne:

Najlepszy strzelec: Bartosz Bargiel (ŁKS II Łódź) – 8 bramek

Najlepszy bramkarz: Kamil Sobolewski (ŁKS II Łódź)

Składy drużyn z naszego powiatu:

Orzeł Piątkowisko: Wiktor Bogusławski, Kacper Pietrasiak, Patryk Witasik, Michal Witasik, Szymon Czerwiński, Wiktor Czerwiński, Marcel Budaj, Maciej Ochal, Miłosz Dłużyński, Juliusz Włodarczak.

PTC Pabianice: Adrian Bieniak, Kuba Bączał, Filip Stojanowski, Mateusz Czapiński, Gabriel Gołębiewski, Kuba Nowogrodzki, Maksymilian Weiss, Piotr Ciesielski, Bartek Pyszel, Norbert Radwański, Szymon Dudziak, Wiktor Janecki, Oliwier Dzikowski.

GKS Ksawerów: Michał Papież, Oskar Szumigaj, Mikołaj Hryć, Kacper Antoszczak, Filip Sowiński, Jakub Florczak, Jakub Stecyk, Szymon Padyk, Jakub Sujecki, Kacper Selenta, Kamil Piwowarski, Norbert Mach.

REKLAMA
Poprzedni artykułDruga liga coraz bliżej
Następny artykułPrezydent szuka rzecznika