Strona główna Sport Koszykówka Druga liga coraz bliżej

Druga liga coraz bliżej

1

Koszykarze PKK’99 wygrali w niedzielę w meczu fazy play-off z zespołem AZS Skierniewice. W przypadku wygranej w kolejnym starciu nasi koszykarze awansują do finału rozgrywek III ligi województwa łódzkiego.
Seniorzy PKK’99 z powodzeniem rozpoczęli finałowe rozgrywki play-off 3. ligi pokonując w hali MOSiR drużynę AZS Skierniewice 72:49. Mecz tylko w pierwszych dwóch kwartach miał wyrównany charakter. Po zmianie stron nasi seniorzy złapali wiatr w żagle i swoją skutecznością znacząco zwiększyli przewagę nad drużyną przyjezdną.

Kuba Orłowski 15 pkt, Krystian Łągiewczyk 15 pkt, Robert Defeciński 10 pkt., Szymon Wojciechowski 6 pkt, Mikołaj Marciniak 4 pkt, Michał Olkusz 3 pkt, Adam Ratajczyk 2 pkt, Mikołaj Raczyński 8 pkt, Przemysław Chlastawa 3 pkt, Kamil Krulik 4 pkt, Bartosz Kurzawa 2 pkt.

***

Drugi, zwycięski mecz rundy finałowej rozgrywek Ligi Wojewódzkiej kadeci PKK’99 rozegrali w Radomsku. W pierwszej kwarcie spotkania gra toczyła się do jednego kosza, a pierwszoplanowe role rozgrywali nasi zawodnicy wygrywając ją 26:0. Pomimo porażki w drugiej kwarcie, w której ulegliśmy zawodnikom ESBANK JUNAK Radomsko 10-:9, po przerwie nasi kadeci znowu ruszyli do ataku i zaczęli dominować nad przeciwnikiem wygrywając kolejno trzecią i czwartą kwartę. Ostateczny wynik spotkania to 78:38 dla PKK’99 Pabianice.

Bartek Malarczyk 21 pkt, Filip Sauter 14 pkt, Dawid Kopański 14 pkt, Szymon Owczarek 11 pkt, Aleksander Placek 8 pkt, Dawid Wisławski i Konrad Czarnecki po 4 pkt, Krzysztof Kin 2 pkt, Szymon Barys, Igor Walczak, Aleksander Jóźwik, Miłosz Michałowski.
Za tydzień (25 stycznia godz. 10.45 – Hala MOSiR) nasi kadeci będą gospodarzami spotkania z ŁKS SMS MG 13 I.