Dziś przed ratuszem około 200 osób protestowało przeciwko zmianom w polskim sądownictwie wprowadzanym przez Prawo i Sprawiedliwość.

Manifestacja odbyła się pomimo braku zgody z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego (WIĘCEJ). Na placu przed urzędem miejskim zgromadziło się około 200 osób. Dziś w przeciwieństwie do protestu z 8 marca swoją dezaprobatę wobec władz centralnych wyrazili też młodzi ludzie. Wśród manifestujących było widać również osoby w wieku 18-30 lat.
Zgromadzeni połączyli się kilkoma antyrządowymi hasłami. Na głównej ulicy miasta dało się usłyszeć: „Wszyscy razem pięści w górę, obalimy dyktaturę” czy „Wolność, równość, demokracja”. Doszło też do kilku utarczek słownych pomiędzy protestującymi, a przechodniami sympatyzującymi z obecną władzą.

 

Podczas wiecu głos zabrali szefowie partii i organizacji. Przemawiał m.in. Janusz Nagiecki z KOD oraz Krzysztof Habura z Platformy Obywatelskiej. Obaj panowie przyrównali dzisiejsze rządy do stalinizmu. Za mikrofon złapał też Arkadiusz Jaksa z PO.

– Jednoczenie się to jedyna droga. Tylko to nam pozostało – podsumował Jaksa.

Zebrani skandowali też imię Lecha Wałęsy unosząc do góry dłonie w znak victorii i tym samym odnosząc się do wydarzeń w stolicy, kiedy skandujący imię byłego prezydenta zostali ukarani mandatami. Po wiecu protestujący udali się z petycją przed biuro senatorskie Macieja Łuczaka.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
48 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dlaczego jak PO zabierał kasę z OFE to nie było takich manifestacji? Chętnie bym poszedł.

Ale przespałeś kolego! Teraz też śpisz spokojnie, bo nie masz świadomości, że zmienia się bezprawnie USTRÓJ POLSKI!! Za chwilę znajdziemy się poza UE, obok Białorusi i Ukrainy w zasięgu Putina! Śpij dalej skoro nie rozumiesz skali tego co się dzieje teraz w porównaniu do OFE (PIS też tam maczał palce)!!!!

Ale co się konkretnie zmienia dla zwykłego obywatela?

Zmienia to ci się konsystencja w majtach hemoglobiono. Idź buduj basen z Haburą. Masz już migawkę pabianiczanina?

wystarczyło iść do ZUS podpisać jeden papierek i nikt by nie ruszył Twoich składek,ale pewnie się nie chciało co ? Poza tym na 10lat przed emeryturą składki i tak wędrują na subkonto do ZUS bo tak jest w ustawie od dawna,ale poczytać się nie chciało co?

Przyjacielu pindolisz jak najęty. Skąd ty wiąłeś ten ZUS ?

z Ustawy o OFE której z pewnością nie przeczytałeś !

Rozumiem, że jesteś tym jedynym wyjątkiem, któremu z OFE nie zabrali kasy? Super

Ustawa o OFE ukazała się już po zresetowaniu kont. Podejrzewam że gdyby PO wygrało wybory to za kilka lat znowu zresetowali by licznik OFE.

Chciało się zabłysnąć a wyszło jak zwykle.

A przy okazji zniknęło 20 mld złoty.Ciekawe.

Bo nikt Ci kasy nie zabrał. Kasa w OFE to były obligacje Skarbu Państwa, które OFE kupiło za Twoje pieniądze. I państwo z podatków miało tę kasę OFE zwrócić.

Brak zajęcia!!!

Ludzie czy wy nic nie rozumiecie? Przecież za niszczenie demokracji,niezawisłości sądów, łamanie przepisów własnej konstytucji,brak wolnych-demokratycznych wyborów możemy wylecieć z Unii Europejskiej! Skończą się beztroskie wojaże po Europie bo wrócą granice,a o wydaniu paszportu będzie jak dawniej decydowała partyjna Służba Bezpieczeństwa.Uciekną zachodnie firmy,czyli ubędzie miejsc pracy!Przecież Kaczyński mając w ręku Sąd Najwyższy może kazać unieważnić każde wybory nie po jego myśli.Jeśli nie rozumiecie tak oczywistych spraw to co wy robiliście w szkole ? Jeśli będziecie bezczynnie siedzieć w domu to niebawem posmakujecie życia w kraju gdzie rządzi dyktatura !

To prawda. Dokładnie tak samo uważam. Dodam tylko, że PiS rok temu szeroko opowiadał jakie to inwestycje zrobimy dzięki dotacjom z Unii

po pierwsze, to że Polska „może wylecieć” z Unii Europejskiej wcale nie oznacza nic złego. Państwa przed UE istniały osobno i jakoś sobie radziły, UE wcale nie jest czymś pozytywnym.
Po drugie, argument o tym, że „wrócą granice” świadczy tylko o zasmucającym braku wiedzy osób podejmujących dyskusję, ponieważ to nie UE, a Układ z Schengen znosi kontrole na granicach.
Poza tym, ze względu na zagrożenia terrorystyczne akurat już lepiej żeby kontrole na granicach były.

Po waszych reakcjach mam wrażenie że nie czytacie niczego poza programem telewizyjnym,a jedyne co was interesuje to 500+.

Lepsze 500+, niż OFE-:)

Fajna ta cyrkowa trupa… I kogo my tam mamy: naczelny clown powiatu, nieśmiertelna pani z Konstantynowa, która myśli, ze stołek będzie piastować do śmierci, były wiceprezydent pan H. (żenua), była radna co to z 4 razy zmieniała kluby radnych (ma się ten kręgosłup co nie?), pan od drzewek wywalony z Łodzi za wałki… Super. A robili jakieś sztuczki typu plucie jadem, wycie na czas albo bicie piany na chodniku? : )))))

Nicoletto lepiej tego nie można było ująć.

Na zdjęciu widać sami prości ludzie.Nawet nie wiedzą po co przyszli i co znaczą te hasła.Krzyczą o komunie znając ją tylko z historii.Zajmujcie się polityką,ona da wam jeść.!

Przecież opozycja boi się tylko tego, że odpowiedzą za przekręty, do tej pory byli bezkarni. Jakie unieważnienie wyborów, po co unieważnić wybory, jak opozycja i tak nie wygra, choćby za ten jad którym pluje w ludzi, połowa wyborców wybrała PiS, a opozycja wyzywa ich od debili. Oni już nie wrócą do koryt, a jeszcze część może iść siedzieć. Nie popieram PiS, ale szanuje wszystkich,prócz tych którzy nie okazują szacunku mi. A opozycja szanuje tylko tych, którzy plują na resztę.

„Powrót do stalinizmu” – mocne słowa. Ja odbieram wasze demonstracje jak występy kabaretowe. Może pomyliliście powrót z odwrotem. Może oglądacie naszą rzeczywistość przez lustro, a w lustrze odbija się odwrotnie.

Proszę kogoś mądrego o wyjaśnienie jednej kwestii, co te ustawy zmienią dla uczciwego obywatela RP?

Dylan strasznie namiesza ta ustawa. Sędziowie będą szybciej musieli rozpatrywać wnioski, trzy razy się zastanowić czy uniewinnić bandytę oraz czy niepełnosprawną osobę skazać za kradzież batonika.

Niestety, ale nic mi to nie wyjaśniło, znam te sprawy o których piszesz i uważam je za bardzo słaby argument, aby nic nie zmieniać.

Posłuchaj sobie wystąpienie senatora Pęka z ostatnich dni. Bardzo trafnie.

Tu masz najlepszą odpowiedź. 10 minut, ale warto posłuchać https://www.youtube.com/watch?v=e-DxnHrUD_0

Przykładowo: uczciwy obywatel Dylan przejeżdża skrzyżowanie na zielonym świetle i przywala w jego samochód fura radnego partii rządzącej, który na lekkim rauszu wjechał na skrzyżowanie na czerwonym. Pechowo nie ma świadków! Przyjeżdża policja, legitymuje. Radny głośno przedstawia się i swoją ważność (zresztą wszyscy go tu znają). Policjant proponuje Dylanowi mandat 500+ za wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle, mimo, że analiza stłuczki wyraźnie wskazuje, że wjechał dużo wcześniej na skrzyżowanie. Dylan mandatu nie przyjmuje, idzie do sądu. Sędzia (którego popierał na stanowisko radny) skazuje Dylana na grzywnę 5000 zł, koszty sądowe. Badania krwi obu kierowców gdzieś zaginęły i nie dotarły… Czytaj więcej »

No to chyba właśnie teraz tak jest Stary.

Co wy k… wiecie o stalinizmie?????? Wtedy nawet byście nie piknęli we własnym domu, że coś wam się nie podoba, bo by was zawinęli i tyle was widzieli więcej (że o urządzaniu jakichś spędów na ulicy nie wspomnę)! Jak tępym i pustym trzeba być, żeby w ogóle rzucać takie hasła typu : stalinizm, dyktatura, PRL? Tylko ktoś kto pojęcia nie ma o tamtych czasach może używać takich sformułowań.

@Andy. Cóż, myślę, że jednak nie wiesz o co chodzi (bo tego nie przeżyłeś) lub udajesz, że nie wiesz! Demonstrujący rzucają takie hasła – tu zgoda, przesadne (na razie) w stosunku do obecnej sytuacji, ale – jak rozumiem – mają one uzmysłowić ludziom ogromne zagrożenie, które jak widać po tych pozostałych tutaj wpisach jest kompletnie lekceważone!!! Dyktatura, stalinizm i PRL łączy jedno – tak to się wszystko zaczynało jak teraz. Pewnie już wiesz, że u marszałka sejmu jest złożony projekt nowej ustawy o Państwowej Komisji Wyborczej!!?? Jeśli nie, to niech ci to otworzy oczy!!! Tak to się właśnie zaczynało –… Czytaj więcej »

Moderator: na podstawie twoich wywodów każde zdarzenie historyczne można sobie wrzucić pod hasłem: „tak to się kiedyś zaczynało”. Ale my nie mówimy o fantasmagoriach typu „co by było gdyby”, bo tego nikt nie wie, tylko o rzeczywistości. A w rzeczywistości jakoś nie widzę aby ktoś kogoś prześladował za poglądy, demokracja nie jest zagrożona jak widać po waszych hucpach na ulicy i próbach obalenia legalnie i DEMOKRATYCZNIE wybranych władz, nikt nikogo nie aresztuje (a szkoda, bo uważam, że bojaźń przed zawinięciem paru panów za nawoływanie do wojny domowej to błąd) i nie strzela mu w potylicę w ciemnej komórce. Więc skończcie… Czytaj więcej »

Koryto ( PRL ) to samo, tylko świnie się zmieniają !

@Andy. Odpowiem ci tylko tyle: i każde zdarzenie historyczne się kiedyś skończy – jedne wcześniej inne później! To też się skończy, może nawet szybciej niż myślisz! Spoko! Wytrzymamy! Tylko straty dla Polaków będą dziesięciokrotnie większe niż niby przez te rzekome przez 8 lat. Reszta co piszesz, to jeden wielki bełkot propagandowy rządzących, bo nikt nikogo nie obala, ani nie nawołuje do wojny domowej, nie maszeruje w kaskach z kijami bejsbolowymi, nie pali opon, rozbija szyb, pali samochodów czy opon – a tak już bywało! Za to jak powiedział dziś niejaki minister Błaszczak jedni będą mogli demonstrować i ich trzeba bronić,… Czytaj więcej »

Moderator: Nie wiem o jakim bełkocie mówisz. Ja mam własne poglądy i propaganda niczyja mnie nie interesuje. PiS święty nie jest, robi błędy (a kto ich nie robi? Chyba, że nic nie robi) ale takich Misiewiczów zdarzają się pojedyncze egzemplarze, a nie w standardzie, jak to było za PO. Myślę, że przykład Sowa&Przyjaciele wystarczy za wszystkich Misiewiczów. Nikt nikogo nie obala, bo jest cienki. A w grudniu to co to była za próba? Teraz też nic się nie stało? A ci panowie co nawoływali do buntu, wyjścia na ulice, obalania dyktatury, to co to jest? Pogaduszki do poduszki? Sek w… Czytaj więcej »

Nie masz partyjnego tv??? To masz internet i PISowe propagandowe strony! Pojedyńcze egzemplarze misiewiczów??? Jest ich tysiące, co publikowały niezależne media. Mam ci przesłać pierwszych tysiąc z beneficjentami z Pabianic ulokowanych na ciepłych posadkach? S&P? To jak się wydaje akcja specjalna autorstwa „uśpionych” w wywiadzie. PO była na tyle głupia, że nie inwigilowała posłów PIS i ich wypowiedzi!!! Którzy ludzie mają porównanie z poprzednimi rządzącymi? Ci co coś dziś dostali bo innym trzeba było odebrać? Rolnicy, którym odebrano prawo własności ziemi, a za chwilę stracą dotacje UE (chyba nie spakują walizek i wyemigrują do Brukseli); nauczyciele, którzy stracą pracę; wszyscy… Czytaj więcej »

Po co ludziom trójpodział władzy jak mają 500+? Jak widzę argument o OFE za czasów PO to mnie śmiech ogarnia. PIS kiedyś przestanie rządzić. I co drodzy Państwo wtedy zrobicie jak partia, która wygra zacznie sądzić swoich przeciwników wg. swojego widzimisię? Kto mieczem wojuje od miecza ginie. Reforma sądownictwa jest potrzebna, ale nie taka i nie w takim pośpiechu. Reforma dzięki której to polityk wybiera sędziów. Paranoja. Jeżeli za 2 lata wygra PO to oni wybiorą swoich sędziów, bo ta reforma na to pozwala. Wtedy będziecie przeciwni. TA reforma jest zbyt ważna, aby przeprowadzać ją tak szybko. Dodatkowo są w… Czytaj więcej »

PO już nigdy nie wygra, tymi spędami kopie sobie dolek.

POwcy tak mówili pare lat temu o PISie 😉 Zauważ, że obecne spędy nie są podsycane przez PO. O ile KOD można powiązać z PO o tyle obecne demonstracje już nie. Owszem występują na nich jako opozycja, ale nie są ich organizatorami w znaczeniu zapraszania ludzi. Na marszach KODu w większości byli „starsi” ludzie. Teraz na demonstracjach jest przewaga młodych. Młodych, którzy nie są uwikłani w partyjne gierki, czy boją się o utratę stołka. To młodzi ludzie, którzy mogliby robić dużo ciekawsze rzeczy latem. Ale z własnej woli demonstrują. Sam dobrze wiesz, że PO wygra. I PiS kiedyś też wygra… Czytaj więcej »

PiStrolling level master…..

PiStrolling level master….

A jednak pan senator z Pabianic poparł dyktatorskie ustawy. Wstyd na cały kraj. Oraz dla dzieci i wnuków.

PO wygra wybory to będzie rządzić, proste!

Czy dzisiaj przeciwnicy reformy spotykamy sie pod sądem?

Roszady PAD, to podpucha. Szykuje się przekręt…

Drodzy zwolennicy obecnie rządzących! Chciałem wam przypomnieć co kiedyś w 2007 roku mówił o Jarosławie Kaczyńskim jego gorący poplecznik, zwolennik, współkoalicjant Andrzej Lepper. Podkreślam!!! 10 lat temu!
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/225840,1,jak-uwodzi-jaroslaw-kaczynski.read

Pewnie dlatego zawiązali mu krawat…