Przed ratuszem zorganizowany został Międzynarodowy Strajk Kobiet. W manifestacji wzięło udział około 200 osób. 

Uczestnicy wykrzykiwali hasła przeciwko polityce rządu trzymając w ręku transparenty o podobnej treści m.in. „Martwa kobieta nie zrobi kotleta”, „Dziewczyny już pora wywalić kaczora”, „Zajmijcie się pedofilami, anie kobiecymi brzuchami”, „Wolność wyboru zamiast terroru”.

Finałem było pokazanie rządzącym czerwonej kartki. Do zgromadzonych przemawiały kobiety: Aleksandra Stasiak z SLD, Jolanta Gałkiewicz z KOD oraz Joanna Kupś z Platformy Obywatelskiej.

– Domagamy się ochrony przed przemocą, pełni praw reprodukcyjnych, poprawy sytuacji ekonomicznej i świeckości państwa. Utopia? Każda rewolucja zaczyna się od niemożliwego – tłumaczyła Aleksandra Stasiak.

Jolanta Gałkiewicz przywołała poszczególne artykuły Konstytucji RP. – Wszyscy są równi wobec prawa. Kobieta i mężczyzna w Rzeczpospolitej Polsce mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym społecznym i gospodarczym. Dzisiaj walczymy o godność. Wbrew konserwatywnym mężczyznom, którym wydaje się, że kobieta jest głupsza i powinna być traktowana gorzej w każdym obszarze – mówiła przedstawicielka Komitetu Obrony Demokracji.

Strajk to ogólnopolska akcja środowisk antyrządowych, ale też kobiet sprzeciwiających się polityce prowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
28 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

średnia wieku 70+ 🙂 brawo, przekonujecie mnie! 🙂

do hahahaha ja mam dużo mniej, chętnie bym poszła ALE pracuję. Poszła moja mama i jestem z niej dumna.

sama śmietanka Pabianic się zebrała następnym razem do sprzątania parków i trawników obecność obowiązkowa Babcie w imieniu wnuczek

do G: Czyli teraz na protesty wysyła się starszych ludzi? Za starych – dobrych czasów protestowali ludzie młodzi – wówczas coś z tego wychodziło. A to? Wstyd i śmiech. Staruszki żądające pigułki wczesnoporonnej dostępnej w kiosku. Tak wam na tym zależy, że zostajecie w pracy a swoje matki – emerytki wysyłacie na protesty 😀 nie no, nie będę dyskutował, wybacz, bo aż łzy ze śmiechu cisną się na policzki 🙂

Heh…. Najbardziej rozbawił mnie napis „Babcia strajkuje dla swoich wnuczek”. Ciekawe czemu wnuczki nie przyszły i czemu babcia ma za nie decydować 😛 . Średnia wieku 70+ ale cooo tam babcie po protestują ( i przy okazji dziadkowie)

No było 30 pań w starszym wielu i tyle z wielkiego protestu 🙂 Wróćcie do domu, zobaczcie serial na tvn, heńkowi kolację zróbcie … i do spania … 🙂 a … i o lekach nie zapomnijcie … przed snem 🙂

Wielki protest – obecne mniej niż 0,1 % pabianickich kobiet – znaczy to, że prawa kobiet mają się w Polsce bardzo dobrze.

Bylam ,widzlalam ,dlaczego o panach nic nie powiecie.,tez brali udzial i mlode osoby tez byly No tak dla was kobieta powinna stac przy garach .Wstydcie sie

Koderka z Pabianic: powinnaś to najpierw zgłosić do organizatorów.
Na przykład hasło „Martwa kobieta nie zrobi kotleta” świadczy o tym, że protestujący uważa, że kobieta jest od robienia kotletów 😉
Poza tym, jeżeli poddamy płód żeński aborcji, to tym bardziej taka kobieta tego kotleta nie zrobi, bo będzie martwa.

Więc jak to, aborcja wyklucza robienie kotleta, od robienia którego w sumie kobieta nie jest.
Hasła wręczone ludziom do trzymania są niespójne i sprzeczne 🙂 co sprawia, że takie protesty ośmieszają de facto szczytną ideę szeroko rozumianych praw kobiet.

Sami się … zasypali łopatą … 🙂 A kupś to w takim celu tam była ?

Widać kobiety w wieku produkcyjnym dominują w proteście. Ale to pabianickiej SLD jest słabe. Żenada!

Dobrze, że wyszły na ulice i się policzyły … PIS wygrywa w kolejnych wyborach wszystko co chce … żegnaj batoniku z czekoladą 🙂

Młodych nie widać bo siedzą na Facebooku i jeszcze ich to nie interesuje. Nie mają czasu na takie duperele bo na snapczacie trzeba zrobić dziubek i puścić w eter. Ale jak będzie problem to się dopiero okaże że nie ma gdzie iść po pomoc bo stare dziady i klechy zdecydowały za nas co robić. Popieprzony kraj w którym mężczyźni biorą tabletkę przed a kobietom zabraniają brać po! Ja na szczęście mam mądrego partnera, który zawsze mnie wspiera i nie zagania mnie do garów bo sam umie wszystko zrobić i zarobić.

Ten protest świadczy o tym jaka ciemnota mieszka w Pabianicach. Głupi, prości faceci, którzy muszą mieć obiadek pod ryja podsunięty bo jak nie to żonie w łeb dadzą a potem w niedzielę do kościółka pójdą bo to przecież „narodowcy patrioci”. Kobiety traktują jak maszynki do walenia i rodzenia dzieci. Najśmieszniejsze, że głupim babom się to podoba bo przecież „łobuz kocha najmocniej”… i te głupie komentarze „nie poszłam bo pracuję”. Pewnie. Potem z domu nie wyjdziesz bo będziesz obiad gotować. Do koleżanki nie pójdziesz bo będziesz piwo podawać… Prostym ludziom pasuje proste życie… po prostu.

Pozwolę sobie zacytować: „Raport „Women in Work Index 2017″ przygotowany przez firmę doradczą PriceWaterhouseCoopers (PwC) analizuje sytuację kobiet na rynku pracy w 33 krajach OECD pod takimi względami jak: poziom bezrobocia, stopa zatrudnienia w pełnym wymiarze godzin czy różnice w zarobkach w porównaniu z mężczyznami zajmującymi takie same stanowiska. Okazuje się, że nasz kraj w najnowszej edycji rankingu awansował o 3 pozycje i znalazł się na 9. miejscu spośród wszystkich 33 państw skupionych w OECD (najbardzej rozwinięte gospodarki świata). Wyprzedzają nas tylko Islandia, Szwecja, Norwegia, Nowa Zelandia, Słowenia, Dania, Luksemburg i Finlandia. W porównaniu z ostatnim odczytem udało nam się… Czytaj więcej »

Mohery zmieniły poglądy? 😀 Proboszcz wygnał z kościółka? 😀 JAKIE MIASTO TAKI PROTEST 😀 TRAGEDIA

pabianiccy reprezentanci PZPR, UB, SB ZOMO, ORMO, schowajcie te siwe głowy bo wstyd!

I jeszcze jeden cytata: „wyniki badania przeprowadzonego przez Agencję Praw Podstawowych Unii Europejskiej (European Union Agency for Fundamental Rights). Wniosek z nich wypływa jeden – jeśli chodzi o zachowanie nietykalności cielesnej i seksualnej Polska jest dla kobiet najbezpieczniejszym państwem w całej UE. W naszym kraju jedynie 19 proc. przedstawicielek płci pięknej doświadczyło w ciągu swojego życia przemocy fizycznej lub seksualnej. O wiele gorzej statystyki te prezentują się w przypadku „postępowych” państw Europy Zachodniej. W Niemczech 35 proc. kobiet jest ofiarami przemocy. W Luksemburgu – 38 proc. We Francji i Wlk. Brytanii po 44 proc. populacji kobiet doświadczyło przemocy. Jeszcze gorzej… Czytaj więcej »

Patrzyliśmy na to żałosne widowisko, na tę hucpę w moherach. Pokaz starszych pań zmanipulowanych dla korzyści politycznych opozycji. Starsi panowie to po minach widać, że już nie mogą to chociaż postoją. Przemawiające, A.Stasiak – stek bzdur, logika ideologicznego oszołoma, pustosłowie. Co ona wie o kobiecości i byciu żona i matką. J. Gałkiewicz, gdyby miała godność to by jej tu nie było. Joanna Kupś – ma określoną władzę w powiecie, a przeciwko niej wystąpiła, to szczy bezmyślności, jak postąpi jej szef ????????????????. Patrzymy i przecieramy oczy ALE OBCIACH ZANIKI MĘSKOŚCI, RADNY DURAJ, RADNY JAKSA ZMIENILIŚCIE PŁEĆ ?, A WIĘC DO WAS… Czytaj więcej »

Widzę tu przedstawicieli PO, i wszystko jasne….

DZIEKUJĘ ZA ZORGANIZOWANIE PROTESTU Narzeka mnóstwo ludzi, ale wyjść, zademonstrować, zrobić coś więcej – tylko garstce się chce. Ciężko było ruszyć tyłki na wybory, a co dopiero na demonstracje. A te protesty w małych miejscowościach najbardziej świadczą o mobilizacji ludzi.Zdecydowanie. I PiS najbardziej boi się protestów w małych miejscowościach i małych miastach. Więc tym bardziej dziękuję. Ja byłam. Nie zgadzam sie na rządy hipokrytów, kłamców, aroganckich chamów i idiotów bez wykształcenia. (wypowiedzi Kaczyńskiego Hosera, Żalka, czy ostatnio Korwina- to plucie nam w twarz! i Radziwiłła- ministra zdrowia, który nie odróżnia ideologii od nauki i medycyny!) Nie zgadzam się na wycofanie… Czytaj więcej »

przyszły postały pod SDK-em na świeżym powietrzu przewietrzyły menopałzę i poszło im na zdrowie .
Kiedyś to by przyjechało ZOMO był by omłot było by na co popatrzeć a teraz nuda.

Ten wczorajszy artystyczny performance jest dla mnie podsumowaniem nadchodzących wyborów w Pabianicach.
SLD – 300 głosów.
Tak drodzy Państwo! Zamiast wziać się do konstruktywnej pracy, wy wypełniacie scenariusz ogólnopolski przypisany do frakcji sld.
Nie osiągniecie wyniku na rynku lokalnym taką gów**burzą.
Pamiętajcie, że prócz „waszych” towarzyszy są w tym mieście jeszcze ludzie myślący. A oni już nie uwierzą ani wam sld, ani Paniom z PO, ani z PIS.

Panie Marku, Pan żeś zdobył zaufanie naprawdę sporej grupy pabianiczan, mimo swojego czerwonego szyldu. Dlaczego Pan ten lekko przykurzony sukces wciskasz paluszkiem w te zbuntowane wagin**?

Brawo kobiety! <3

Starość się Panu Bogu nie udała…

Panie w wieku rozrodczym

Ważna jest jakakolwiek forma protestu p-ko spisiałemu poglądowi na otaczającą rzeczywistość.

Byłam. Uczestniczyłam. W obronie ROZUMU. Za mnie i moją dorosłą Córkę, która musiała iść do pracy. Więc wszyscy z hejtu nie obrażajcie nas! Najlepiej wypić piwo i coś napisać! Prawda? A jak się czują z tym wasze mamy, babcie i córki, którym składaliście życzenia? Jakie to były życzenia? Może „Kobieto, do garów?”