Strona główna Styl życia Uroda i zdrowie Opadające powieki – kiedy zdecydować się na zabieg?

Opadające powieki – kiedy zdecydować się na zabieg?

1

Opadające powieki nie dodają uroku, ale lat. Dlatego jeśli chcesz pozbyć się tego defektu estetycznego, odzyskać pewność siebie i dobre samopoczucie, możesz zdecydować się na jeden ze skutecznych zabiegów medycyny estetycznej. W niektórych sytuacjach oddanie się w ręce specjalistów jest wręcz konieczne np. wtedy, gdy opadająca powieka zawęża pole widzenia.

Na czym polega problem opadającej powieki?

Za problem opadających powiek zwykle odpowiada upływ czasu i proces starzenia się skóry. Z wiekiem w skórze w okolicach oczu znajduje się coraz mniej elastyny, kwasu hialuronowego. a włókna kolagenowe ulegają rozpadowi. Przestaje ona być jędrna, elastyczna, czego skutkiem może być problem opadającej powieki.

W okolicy oczu pojawia się wtedy nadmiar skóry i wyglądają one, jakby przez cały czas były nieco przymknięte. Ci, którzy zastanawiają się w tej sytuacji, jak podnieść opadające powieki, mają kilka metod do wyboru. Wygląd twarzy można poprawić, wykonując odpowiednie ćwiczenia, starannie pielęgnując skórę wokół oczu, decydując się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Ćwiczenia na opadające powieki

Sposobem na to, aby podnieść opadającą powiekę, jest regularne wykonywanie specjalnych ćwiczeń. Aby wzmocnić mięśnie wokół oczu:

  • skórę tuż pod linią brwi dociśnij na całej długości za pomocą palców wskazujących. Następnie zamykaj i otwieraj oczy – rób to jednak tak, aby powieki były mocno zaciśnięte lub maksymalnie napięte. Wykonuj serie po 5 sekund. Postaraj się, aby przez tą krótką chwilę powieki pozostawały w bezruchu – były otwarte lub zamknięte;
  • zewnętrzne kąciki oczu dociskaj delikatnie opuszkami palców wskazujących. W tym czasie szeroko otwieraj i dynamicznie zamykaj oczy. Postaraj się, aby maksymalnie napinać powiekę zarówno podczas zamykania, jak i otwierania;
  • dotknij palcami wskazującymi skórę skroni – zaraz za kącikami oczu. Następnie zacznij delikatnie ją rozciągać. Rób to do momentu, aż oczy zrobią się „skośne”. Skóra powinna być napięta w ten sposób przez minimum 5 sekund. Warto też wykonać przynajmniej 5 serii tego ćwiczenia każdego dnia.

Sposobem na opadanie powiek jest również trataka – zwana też jogą oczu. Ćwiczenia te polegają na skupieniu wzroku na jednym punkcie – najlepiej, jeśli będzie to zielona roślina. Po pewnym czasie mięśnie oka zaczną intensywnie pracować.

Odpowiednia pielęgnacja skóry pomoże podnieść powieki

Aby podnieść opadające powieki, warto stosować kremy, serum, które usuwają oznaki starzenia oraz mają działanie liftingujące. Powinny być to kosmetyki wyprodukowane na bazie kolagenu i elastyny, zawierające kwas hialuronowy. Można też stosować specyfiki z emolientami, które chronią przesuszoną skórę i zapewniają jej nawilżenie.

Chcąc pozbyć się problemu opadających powiek, możesz wykorzystać naturalne, domowe metody. Sprawdzą się np. okłady z ogórka, z torebki po zaparzonej herbacie rumiankowej oraz mycie twarzy bardzo zimną, przechowywaną w lodówce wodą.

Pamiętaj też, że aby opóźnić starzenie się skóry, czego niekiedy skutkiem jest opadająca powieka, warto prowadzić zdrowy styl życia – pić dużo wody, wysypiać się, unikać ostrego słońca, spożywania alkoholu i palenia tytoniu.

Zabiegi na opadające powieki – w Velvet Clinic cofniesz czas

Ci, którzy myślą o tym, aby poprawić swój wygląd i zastanawiają się, jak podnieść opadające powieki szybko i skutecznie, powinni skorzystać z możliwości medycyny estetycznej. W Velvet Clinic pozbędziesz się wiotkiej, nieestetycznej skóry z okolic oczu, decydując się na:

  • termolifting – polega on na nagrzewaniu skóry wokół oczu poprzez promieniowanie podczerwone;
  • blefaroplastykę – jest to plastyka powiek – zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu nadmiaru skóry z okolicy oczu.

W Velvet Clinic będziesz pod opieką specjalistów, którzy ocenią, jak metoda sprawdzi się w Twoim przypadku. Wysokie kwalifikacje tego zespołu, jego doświadczenie, a także dostęp do nowoczesnego sprzętu to gwarancją tego, że będziesz w pełni usatysfakcjonowany z przeprowadzanego zabiegu – skóra powiek na powrót stanie się jędrną i raz na zawsze pożegnasz się opadającymi powiekami.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Miałam zabieg blefaroplastyki powiek. Jestem bardzo zadowolona z efektów. Polecam i nie ma się czego bać.