Strona główna Na sygnale Kryminalne Zaprosili go do mieszkania, pobili i ograbili. Agresorzy już zatrzymani

Zaprosili go do mieszkania, pobili i ograbili. Agresorzy już zatrzymani

9
foto: policja
W ręce policjantów wpadło trzech mężczyzn podejrzewanych o rozbój. Najmłodszy z nich ma 17 lat.

Historia wydarzyła się 3 sierpnia 2022 roku przy ul. Warszawskiej. Około godziny 22:00, przy sklepie w centrum Pabianic, 48-latek spotkał przypadkiem trzech młodych mężczyzn. Zaprosili oni nowo poznanego do mieszkania w budynku przy ul. Warszawskiej, na co on przystał. Biesiada w lokalu, w którymś momencie wymknęła się spod kontroli, gdyż gospodarze zażądali od nowo poznanego jego karty bankomatowej. Mężczyzna odmówił i wtedy agresorzy zaczęli „przekonywać” go siłą. Bity 48-latek w wyniku otrzymywanych ciosów upadł na ziemię, co wykorzystali agresorzy, zabierając mu biżuterię, telefon i kartę płatniczą. Pobitego mężczyznę zostawili w mieszkaniu, a sami z niego wyszli.

– O zdarzeniu została powiadomiona policja – mówi podkom. Ilona Sidorko, rzecznik pabianickiej policji. – Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz kryminalni. Funkcjonariusze skrupulatnie gromadzili i analizowali zebrane w sprawie dowody. Dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego, już kilka godzin po zdarzeniu policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców miasta w wieku 22 i 33 lat.  Obaj podejrzani usłyszeli prokuratorskie zarzuty rozboju. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym dla sprawców.

Ostatni i zarazem najmłodszy członek przestępczego trio zastał zatrzymany przez policjantów 10 sierpnia. 17-latek również usłyszał zarzuty, jednak w jego przypadku zastosowany został policyjny dozór. Wszyscy zatrzymani byli już wcześniej notowani.

foto: policja
foto: policja
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Do utylizacji.

nie ogarniam tego nowego umundurowania policji! kto to projektował i kto składał zamówienie?

Żenujący żart prowadzącego.

Jako wywiadowcy mają prawo być w cywilkach ot tajemnice mody…

a ja myślałem że wstydzą się munduru. Bo świadek przestępczy i tak zna ich twarze. A już wiem , bez mundurka mogą sobie na więcej pozwolić i w razie problemu nie było tematu.

Będę światkiem w sprawie tego przestępczego świadka.

Świadek przestępczy to taki, co popełnił przestępstwo? Czy taki, co był świadkiem przestępstwa?

Znajome pizd….i Szkoda, że Starówa zmieniła się w „starówkę” przez takich cw..i Honor minął, kryzys żyje, kto nie daje ten (ledwo) nie żyje.

Czyżby 17-letni Patryk odnalazł się?