Strona główna Aktualności Most na „Grota” na półmetku. W przyszłym tygodniu zmiana stron

Most na „Grota” na półmetku. W przyszłym tygodniu zmiana stron

9
foto: Starostwo Powiatowe w Pabianicach
Wygląda na to, że już w przyszłym tygodniu pojedziemy nowo zbudowaną nitką na moście na ul. „Grota” Roweckiego. Starostwo ogłosiło właśnie, że drogowcy przebudowali już połowę ulicy.

Teraz wahadło będzie przerzucone na drugą stronę ulicy. Obecnie drogowcy układają jeszcze chodnik przy Bulwarach.

– Nie zamknęliśmy całkowicie drogi, żeby nie utrudniać jeszcze bardziej poruszania się po Pabianicach – mówi Krzysztof Habura, starosta pabianicki. – „Grota” Roweckiego jeżdżą autobusy miejskie i przebiega tu trasa zastępczej linia Z41. Cel był jeden: nie zamykać drogi łączącej Bugaj z Piaskami i centrum miasta.

Budowa mostu na Dobrzynce zaczęła się 1 czerwca 2022 r. Na drodze wprowadzono ruch wahadłowy ze względu na prowadzone równoległe prace drogowe w centrum miasta. Według zapewnień starostwa po remoncie skończą się problemy z zalewaniem tego odcinka drogi przy ulewnych deszczach, gdyż zbudowana będzie bardziej przepustowa kanalizacja deszczowa. Zbudowane zostaną także nowe chodniki i oświetlenie. Będzie też bezpieczne przejście dla pieszych.

foto: Starostwo Powiatowe w Pabianicach

Koszt całej inwestycji pochłonie ponad 2,6 mln zł. 856 tys. zł to wkład Ministerstwa Infrastruktury, a 900 tys. zł pochodzi z funduszu przeciwdziałania Covid-19. Wkład starostwa do inwestycji to ponad 882 tys. zł.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Oby nie zapomnieli o kanalizacji, bo po deszczu będą jaja.

I sita na śnięte ryby :-/

Tekstu nie udało się przeczytać? Dałeś radę tylko tytuł?

Most na półmetku ,a czasu do skończenia pozostało nie wiele

Ile mamy mostów w Pabianicach? Ja się doliczyłem 7! Czy Warszawa ma więcej??

skoro pierwsze pół zajęło im 2,5 miesiąca to obstawiam, że drugie pół zajmie im… 2,5 miesiąca 🙂 Czyli na koniec października będzie gotowe

Dugie pół zajmie im 1.5 miesiaca, maja juz przecież wprawę.

Jak dla mnie to tylko zburzenie starego i postawienie nowego mostu. Nie zauważyłem żeby przed i za mostem ciągnęli nowy przepust aby nie zalewało, a zawsze zalewało przed i za a nie centralnie na moście, który był o pół metra wyżej od jezdni. Nic się nie zmieni, póki służby nie będą raz w tygodniu sprzątali ulice z piachu i liści. Będziemy pływać jak pływaliśmy, jak wytłumaczy się wtedy Starosta? Wspomnicie moje słowa.

Tez się tego obawiam, że zapomną o kanalizacji, ale chyba idioci tego nie robią.